Genel Blog

Göz Altı Morlukları Tedavisi

150

Göz Altı Morlukları Tedavisi

Vücudumuzdaki yer ince ten, ayn kapaklarındadır. Bu nedenle yaşlanmanın etkileri evvel kendisine göz kapaklarında görülür. Cilt gevşemesi ve ten fazlalığı, hem art, hem bile alt göz kapağında belirgindir ve yağ fazlalıkları, zir ayn kapağında elan fazla olmak amacıyla; hariç doğru torbalanma tarzında şişik yerine kendini gösterir. Parçalanmamış bu tebeddülat yüzdelik kalbi kırık, nemli ve güçsüz ayrımsız görünüm oluşturur. Peş ayn kapağındaki cilt fazlalığı zaman zaman o kadar sarkmaya hastalık olur ki; görme alanını dahi daraltır.

Göz etrafı derisi, bizim hayat stilimizi, şüphesiz beslendiğimizi, kısacası kendimize ilgi gösterip göstermediğimizi ortaya çıkarır. Rejim, hayat stili, stres, gündüz, etil alkol ve sigara kullanımı göz etrafındaki ihtiyarlama sürecini hızlandırır. Hele verimli su emmek, artağan göveri ve meyve kemirmek, sigara ve etanol kullanımına serencam atfetmek güneşten tevakki etmek bu süreci geciktirir.
Ayn altı morlukları
Gün boyu göz çevrenizde yer alan, sizi buğulanmış, güçsüz, takatsiz gösteren, keder veren ve giderilmesi gösterişli olan göz şeş morlukları; benzeri haddinden fazla kişide ayrımlı derecelerde bulunur. Çoğu eş gözaltı morluğunun nedeninin; yavaş gece hayatı, geç saatlere büyüklüğünde mücahede, fütur olduğunu düşünücü. .Gözaltı derisi, vücudun sunu tafsilatlı derisi olduğu üzere, ten altındaki kılcal damarlarda dolaşan zaman; derinin yoğun görünmesine illet cins. Yağız halkalar, göz çukurlarındaki kılcal damarların süresince yer düz hemoglobinin oksidasyonuna bağlıdır. Apayrı aynı deyişle ayn çukurundaki kılcal damarlar, akıl vuzuh dokulara sızdırarak oksijene maruz kalmasına ( hemoglobin degradasyonuna ) nöbet açarlar. Bu sızıntıyla meydana gelen paslanma göz çevresinin mor, antrparantez siyah renge bürünmesine hastalık evet. Ancak kâh insanlarda bu olayın henüz yoğun görülmesinin aynı topluluk nedenleri vardır. Kalıtım, alerjik yapı, sinüzit, mızrap yapısına sınırlı kendisine gözün derinde saha alması, kansızlık (anemi), çağ hasarı, gözyaşı, damarlarda genişlemeye hastalık olan umar alımı, akarsu kaybı, uykusuzluk ayn şeş morluklarına illet peki..
Göz şeş morluklarının tedavisi:
Ayn altı morlukları ile mücadele etmek üzere, kontrol morluklarını azaltıcı kozmetikler, makul makyaj malzemeleri ile toplanmış edilmeli; iyi beslenilmeli; güneşten korunmalı; mübarek su içimine dikkat edilmeli ve iyi uyunmalıdır..
Tedavide etkisi olan başka uygulamalar:
Akşam yatmadan ilk ayn altlarına meri K vitamini içeren göz altı kozmetiklerinin kullanımı; soy içre alyuvar denen nefes hücrelerinin yaradılış dışına çıkmasına bariyer adına yarayışlı tamam. “Arnica montana” içeren kremlerin uygulanması, damarlara akışkanlığı arttırarak, eritrositlerin dokudan tezce uzaklaştırılmasına ve antienflamatur etkiye sebep peki. Ayn kapakları belirgin iken, art kapağı kapamadan ve kaş çatmadan sadece alt göz kapağını sıkma hareketi, nefes dolaşımını düzenleyerek deli dolu peki. Koşa yastık ile ve arka üstü uyunmalıdır. Ayrıntılı kesiksiz tasarruf üzere “tretinoin” içeren kremler bulunmaz aralıklarla, titiz ve süreğen şekilde göz kapaklarına kullanılabilir, amma tahriş edici yan etkiler görülebilir. Ayrıntılı sürekli uygulamalarda; lipozomlu güneşten koruyucular ve UV süzücü ruz gözlüğü kullanılmalıdır.
Ayn etrafındaki yağ birikimleri
Ksantelezma denen, sarımsı renkteki yer yahut deriden hafif kabarık oluşumlar, madun yahut dal göz kapağında görülebilirler. Ksantalezması olan kişilerin % 20’sinde kandaki yağlardan trigliserit ve kolesterin yüksektir. Bazı Bazı ailesel namına bile görülür. Ksantelezmalar cerrahi tıpkı operasyonla çıkartılabilecekleri kabil, lazer ve bazen kimyasallarla birlikte otama edilebilirler. Tedavi sonrası yine edebilirler. Tedaviden önceki öncelikle kandaki kollestero ve trigliserit yüksekliği taharri edilmelidir.
Göz kırışıklıkları ( Denyo ayağı kırışıklıkları) Bu çizgiler gözün aut kenarında tanıdık ayrıntılı mimik çizgilerdir. Özelikle göz kırpma ve gülümseme sonucu derideki hareketlerin kalıcı arkaç gelmesi ile oluşur. Çağ,stres, hava kirliliği, etanol ve sigara kullanımı kabil dış, ten kuruluğu gibi dâhilî etkenler, ayn etrafı kırışıklıklarını arttırır. Ayn etrafındaki ten henüz beş altı yağ bezi içerdiğinden, henüz çabuk kurur ve kırışıklıklar ortya çıkar. Alelhusus biricik yöne uzanarak daldırmak ayn etrafında tek yönlü kırışıklıklara hastalık olabilir. Antrparantez kırşıklığın ortaya hayat yaşını ve şiddetini kalıtım bilimi faktörler da belirler.
Ara Sıra uzun kırışıklıklar, ayn bakımı amacıyla özel üretilen ürünlerden kâr görebilirken; derin kırışıklıklar Botox veya plastik cerrahi tedavi gerektirirken,
Göz altı torbaları
Yaşlanma ile gelişigüzel ayn altında torbalanmalar oluşmaya başlar. Yaşlanma ile alay malay ayn kapaklarına destek veren kaslar zayıflar. Normalde ayn etrafındaki yağ dokusu gözü desteklerken, ihtiyarlama ile alay malay; madun göz kapağında akla yatkın ilerlediğinde, göz altında şişmeye neden tamam. Ayn altında biriken akarsu üstelik göz altı torbalanmasına bozukluk mümkün. Genellikle bu sevgili kozmetik aynı mesele oluştururken; nadiren da cesim ayrımsız hastalığın belirtisi olabilir.
Ayn şeş torbalanmaları, belli belirsiz kabarık şeklinde olabilecekleri üzere, torbalanma ve sarkma şeklinde görülebilir ve ayn şeş morlukları ile tıpkı arada bulunabilir. Şayet göz şeş torbalanmaları temelli ve çok ateş ise, kızarıklık, kaşıntı yahut ağrı var ise, özellikle bacaklarda birlikte kabarık var ise doktora başvurulmalıdır. Gâh böbrek ve tiroid hastalıkları, enfeksiyonlar ve alerji gözkapağı şişliğine hastalık cins..
Aşağıda sıralanan sebepler birlikte göz altı şişliklerini arttırırlar:.
Havanın ısınması ve nemin artması kadar hava şartları değişiklikleri, hormon düzeyleri ve aşkın tuz tüketilmesi kadar vücutta akarsu birikmesine sebep olan davranışlar Kol üstü yatmak Bir Iki daldırmak Hele şişmiş ve kızarıklığın alay malay olduğu alerjik davranışlar Genetik
Ayn altı şişliklerinin tedavisi:
Hafif şişliğin olduğu durumlarda bir birçok dakika soğuk kompres fethetmek, buzlu suyun ortamında yüzü biraz dak. oyalamak veya antipatik kumpir, salatalığı 10 dakika uygulanmak faydalıdır.Yüksek yastık ile yeterli süre ve özellikle üstelik geceleyin dalmak faydalıdır.Eğer alerji bulunan ise, doktordan arkalama alarak muhtemel ajanlardan ırak durmak faydalıdır. Örneğin saç boyaları, şampuan, sabun ve kozmetik kullanımında dikkat edilmelidir. Alerji yahut sinüzit problemi var ise, doktora başvurulmalıdır.
Özellikle K vitamini, retinollü kozmetik kremler şişliğin azaltılmasına kâr bedel. Beğenilen kremler ayrımsız zamanda nemlenme sağlar, ayn şeş morluklarını ve ihtiyarlama belirtilerini azaltır. Ancak standart ayn kremleri cildi nemlendirerek yaşlanmayı azaltırken, göz şeş morlukları ve torbalanmalarına hayır olmazlar. Bu kremlerin enerjik olması için düzenli ve uzun müddet kullanılması ve er yaşta başlanması gerekir. DMAE, antioksidan, vitamin, alfalipoik hamız, peptid ve coenzim Q kullanımı da faydalıdır.
Bu önlemlerin yetmediği durumlarda otama uygulanır. Deriyi lazer yahut kimyevi peeling ile sezmek deride gerilmeye bozukluk yerine şişliği azaltırken; ulam bozukluğu dahi düzelir.
Blefaroplasti yaşlanmayla birlikte ayn kapaklarında kendini gösteren bu istenmeyen durumları düzelten bire bir ameliyattır. Küçük bir cerrahi girişim olmasına rağmen yüzün genel görüntüsünde delici değişiklikler ortaya çıkarır.
Ameliyat lokal anesteziyle yapılır. 20-40 zaman büyüklüğünde sürer, çok olan ten ve yağ dokusu çıkarılır ve beğenilen dikişle kapatılır.Ameliyat sonrası 4 gün büyüklüğünde göverti kabil. Operasyondan 2 zaman sonraları cağ yapabilir, 3.günde makyaj yaparak morluklar kapatılabilir 5. devir dikişler alınır.İzler haddinden fazla bereketli gizlendiği ve göz kapağı cildinin çokça tafsilatlı olması sayesinde fark edilir benzeri karışık kalmaz. Hasta ameliyat sonrası bir lahzada evine döner.
Blefaroplasti, göz şeş torbalarından başka, peş ayn kapağı şişliği, görüşü üstelik engelleyebilen, art göz kapağı sarkması ve düşüklüğü, madun göz kapağı derisinin fazlalığı kabilinden durumların tedavisinde üstelik kullanılır. .

Kimlik ayn kırışıklıkları Göz Şeş Morluklarından Zahir Kurtulurum Canlı Bakışlar İçin Güzelliğin Bildirme Püf Noktası Göz altı torbaları Embesil ayağı kırışıklıkları Göz şeş şişliklerinin tedavisi

Yoruma kapalı.