Genel Blog

Güler Işık kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

24

Güler Işık kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Gündüz kuşağı olarak ekranlarda bulunan Demet ve Alişan ile Sabahtan Sabahtan programına Güler Işık misafir oldu. Peki, Demet ve Alişan konuğu Güler Işık kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

GÜLER IŞIK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Müzisyen, Türk Ahali Sanatçısı, Oyuncu, Sanat Yönetmeni Güler Işık, 30 Haziran 1967 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfa Sivereklidir. Babasının desteği ile Gaziantep Ahali Evi’nde 2 yıl Ahali eğitimi alan Güler Işık sonradan akarsu bahçelerinde programlar yapmaya başlamış, 1977 senesinde Ankara’ya taşınmıştır. Ankara Radyosu göre gerçekleştirilen bir yarışmayı kazanan Güler Işık demin kaset çıkarmadan televizyon dünyasına adım atmış ve plakçılardan kaset teklifleri almaya başlamıştır. Müzik kariyerinin dışarıya oyunculuk geçmişi de bulunmaktadır. 5 sinema ve tv filmi ile bir dizide de rol almıştır. Türk Insanlar’nin sanatçı isimlerinden Güler Işık, Küskün, Şey Yani, Acılar albümleriyle tanınmaktadır.

Kanser tedavisi başlayan Işık, Umre’ye gitme kararı aldı. Umre ziyareti esnasında şifa bulmak için dua eden ve iyileştiğine dair Allah’ın kendisine bir sinyâl göndermesini isteyen Işık, gece güzel bir rüya görür. Kanserin etkisiyle koltuk aşağı üç tane beze oluşan Işık, rüyasında, koltuk altından üç tane böceğin çıktığını görür. Umre ziyaretinden dönüşünde ameliyat olan Işık’ın koltuk altındaki kanser hücrelerinin yok olduğu görülür. Rüyası dürüst meydana çıkan ve duasının kabul olduğunu öğrenen Işık, radikal bir kararla tesettüre girdi ve namaza başladı. Işık, tesettüre nasıl girdiğini ve hastalık sürecinde yaşadığını anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Bundan sonradan sahne hayatına ara vermeyeceğini söyleyen Işık, içkili olmayan mekanlarda, kına gecelerinde sahne alacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Müge Anlı: Pandemi bitince ilk bunu yapacağım başlıklı makalemizde halk oyunları, malatya ve müge anlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.