Genel Blog

Güneş Koruyucular Hakkında Doğru ve Yanlış Bilinenler!

146

Güneş Koruyucular Hakkında Doğru ve Yanlış Bilinenler!

Devir apotr kremler hakkında makul aşina yanlışlar..
Yanlış: “Gündüz apotr kullanmama icap yok. Bilcümle dönem içerideyim.” Doğru: Sakıncasız misiniz? UVA ışınlarının arabaların pencerelerinden, binalardan ve üste uçaklardan hızla geçebildiğini hatırlayın. Zamanınızın nazik çoğunluğu arabanın içinde, ofisinizdeki pencerenin kenarında ve kısa mütemadi adına hariç çıkarak geçiriyorsanız, katiyen ruz koruyucu kullanmanız gerektiğini duyduğunuzda şaşıracaksınız. Günce SPF’si en az 15 olan güneş yardımcı, nemlendirici yahut makyaj malzemeleri kullanmalısınız.
Yanlış: “Sıra koruyucuları deniz kenarında sürmek etkisini 2 bitirme artırır.” Akilane: Sıra apotr kremler cildiniz eliyle 30 dakikada emilir. Bu nedenle plaja gitmeden yahut güneşe çıkmadan 30 zaman önce evde sürüp çıkmanız gerekir.

Yanlış: “SPF 15 faktörlü, nemlendirici, SPF 15 faktörlü insicamlı ve SPF 15 faktörlü allık kullanıyorum. Yani toplam olarak 45 SPF faktörle korunuyorum.” Akıllıcasına: Üç SPF 15 faktörlü yayın kullanırken, sadece SPF 15 faktörle masun olursunuz. Bunların toplamı diye niteleyerek aynı nitelik bahis konusu olmaz. Eğer ayrımlı SPF değerli ürünler kullanırsanız yüksek siper elde edebilirsiniz.
Yanlış: “Hariç çıkarken hemen bacaklarıma ve kollarıma gündüz koruyucu sürüyorum. Elbisemin altına sürmüyorum. ” Akıllıcasına: Burada ilgi etmeniz müstelzim ayrımsız dideban var. Üzerinizde kıyafetlerinizin olması yekpare kendisine güneşten korunacağınız anlamına gelmez. Pamuklu bir tişört SPF 5 ve ince tıpkı şort asgari SPF 15 faktörü kadar himaye sağlar.
Zaman koruyucularla ilişik 3 soru ve cevapları!
Hastalık büyüklerimiz ruz kremi kullanmamalarına karşın berenarı dosdoğru ve mebzul görünüyorlardı? Ne yazık ki büyükanne ve babalarımızın yaşadıkları dünyadan değişik ayrımsız gezegende yaşıyoruz. Ozon tabakası eskisinden olduğundan daha ince olduğu için güneş ışınları cilde daha aşkın kötülük verebiliyor. Fazlası, asırlarca önceki bu kök havari ürünleri sunmak benzer değildi..
Fiziki ve kimyevi spesifik güneş koruyucular arasındaki ayırt nedir? Kimyevi özellikli olanlar elan mı sağlıklıdır? Fındık kabuğunun içi yavaş yavaş kurur, güneşin bilvasıta etkilerinden korunamaz. Fiziksel ruz koruyucuların etkisi bu şekilddedir. Cildin sadece aut yüzeyi korur. Kimyasal ruz koruyucular ise, hem cildi dokuncalı ışınlardan korur hem üstelik etkilerini tehlikesiz kendisine bulunmayan boy bos. Antrparantez, satışa sunulmadan evvel farklı ve tafsilatlı testlerden geçirilmişlerdir. Bu garip ruz koruyucular, deri vasıtasıyla emilir ve idrarla atılır. Fiziksel devir koruyucular ise, elden cildin aut yüzeyinde kalır, eğin vasıtasıyla emilmez. Sonuçta; yüklü veya emzikli anneler kimyasak gündüz kremlerinden ırak durmalıdır. Kendileri ve 5 gözyaşı altı dallar üzere fiziksel (Physical sunscreen) spesifik sıra yardımcı kremler kullanabilirler. Şayet hassas tıpkı cildiniz varsa ya dahi kimyevi çağ koruyucuları tercih etmiyorsanız, fiziksel güneş koruyucular birlik bire bir dalgalı olabilir.
Şayet güneş apotr sürersem D vitamininin yararlarından faydalanabilir miyim? D vitamini dizge için mefret bire bir vitamindir. Yapılan araştırmalarda insanların yeterince D vitamini almadığı tayin ediliyor. Kısaca 15 dakika güneşte dikilmek D vitamini seviyesini yükseltiyor. Dermatologlar ise, umum bölüm devir altında kalmanın cilt içinn berenarı zararlı olduğunu belirterek, D vitami ihtiyacının güneşte tafsilatlı saatler beklemek namına, yiyecekler ile vitamin ilaçlarından alınmasını başvuru ediyor.

Kimlik sıra koruyucu kremleri soldurmak zorundamıyız? güneşten havari kremler ve etkileri güneşten korunmak mümkün mü? sıra koruyucu kremler müfit mı? hastalık devir apotr kremler plajdayken mi zaman yardımcı kremleri sürmeliyiz? çağ yardımcı kremleri ne ahit sürülmeli?

Yoruma kapalı.