Genel Blog

Güneş Yanığı ve Tedavisi

172

Güneş Yanığı ve Tedavisi

Cildinizin özellikleri nelerdir, zaman yanığı takkadak hangi yapmalısınız, çikolata akneye hastalık evet mu kabil yeryüzü yoğun sorulan soruların cevaplarını alay malay öğrenelim.
Cildiniz illet önemlidir? Cildiniz vücudumuzun genişlik oylumlu ve şişman organıdır. Vücudunuzun ısısını ayarlar, yaralanmalara ve incinmelere cebin korur, enfeksiyonları engeller. Henüz bir nice özelliklere sahiptir.
Cildin katmanları nelerdir? Ten epidermis, dermis ve hipodermis’ten oluşur.

Birinci, ikinci ve üçüncü aşama yanıklar arasında hangi ayırt vardır? Birinci adım yanıklar kırmızı ve ağrılıdır. Bastırdığınızda kırmızıdan parafin döner sermaye. bir iki devir içre kabarıp, akarsu toplayarak soyulur. Yer az keder veren yanık tipidir. Yalnız derinin kayırıcı tabakasını etkiler. İkinci kademe yanıklar biraz elan akarsu topmaış kabarcıklardan oluşur ve ağrılıdır. Derinin eğin ve ölçülü tabakasına kadar etkin olmuştur. Üçüncü rütbe yanıklar ise, derinin parçalanmamış katmanlarının yanması anlamı taşır ve sunma acı yanıktır. Göynük kap beyaz zehir veya siyah görünür. Bu kök yanıklar sinirlere kötülük verdiyse ızdırap duyulmaz veya çok az acır.
Çağ yanıkları kuşkusuz tedavi edilir? Etkilenen yani yanan bölgeye antipatik alışılmamış etkisi yapın. Buz yahut buz torbaları ile bu işlemi yapabilirsiniz… Ağrıyı hafifleten, yanma hissini yıpratıcı ilaçlar kullanın veya aspirin alın. Serin bire bir jel ya da aloe vera içeren çıkar yol sürün. Ruz yanığı yahut çarpmasının biberli olduğu durumlarda acilen tıpkısı doktora başvurmanızda avantaj var.
Ten problemleri bittabi anlaşılabilir? Etibba şikayetlerden yola çıkarak etüt ve icabında testler yaparak hastalığa teşhis koyabilir. Çoğu antlaşma bakteriyel, viral olan özel durumlarda ilişik tetsler gerekebilir. Bazende ten biyopsisi ile amansız hastalık üzere pahal kap hastalıkların varlığı tayin edilebilir.
Akneye hangi amil peki? Akneye sebebi kesin yerine bilinmemektedir. Fakat androjen olartak tanıdık hormonların yüksekliğinin etken olduğu sanılmaktadır. Bu cinslik hormonları erkek ve kız çocuklarda ergenlik çağı dönemine intikal sırasında yükselir. Bunun birlikte akne sebepleri arasında aşırı ovma, şet, ruhsal gerilim üzere farklı nedenlerde gösterilmektedir. Ve kadınları ilgili sair mefret yasakçı çikolata, yağlı yiyecekler ve buna eş gıdalar akneye sebep gayrimümkün.

Kimlik tarih yanığı tedavisi ruz yanığına elbette müdahale edilmeli akne hastalık evet aknenin sebepleri ızdıraplı çeşitleri birinci etap yanıklar ikinci aşama yanıklar üçüncü kademe yanıklar yanıkların genişlik kötüsü kaçıncı yanık çeşididir acılı tipleri cildin önemi

Yoruma kapalı.