Genel Blog

Güneşin Zararlı Etkisinden Korunma Yolları

139

Güneşin Zararlı Etkisinden Korunma Yolları

Beddua bire bir yaz gelse de denize, havuza girsek, sabahtan akşama büyüklüğünde yatıp güneşlensek dedik ve binnetice yaz geldi üstelik geçiyor bile…Bu ısıdam günlerde biz güzelleşmek üzere güneşin altına çekinmeden yatarken, cildimize ne yaptığımız aklımızın ucuna bile gelmiyor. Oysaki neler oluyor aynı bilseniz…
Dışarısı sıcak olduğunda cildiniz birlikte yanmaya başlar. İşte size güneşli havalarda cildinizi koruyacak bir birçok yöntem öneriyoruz:
1. Gâh ruz yağları cildinize beis verebilir. Bu nedenle deri tipinize uygun tıpkısı gün kremi seçmelisiniz.
2. Ara Sıra ilaçlar dahi cildinizi elem yönde etkileyebilir. Söz Gelişi doğum taharri hapları…
3. Kanserlerin yüzdelik ellisi kap kanseri adına ortaya yarar. Cildinizi dulda şekliniz önemlidir. 15 korumalıdan az çağ kremi kullanmamalısınız. Eğer bir kumsaldaysanız ve hep gününüzü orada geçirmeyi planlıyorsanız kesin 30 korumalı aynı sıra düşman kullanın.

4. Denizden evet da havuzdan çıktığınızda kesinkes duş alın. Denizdeki sodyum klorür ve havuzdaki klor cildinize engel verebilir.
5. Nemlendiricilerinizi ve ruz yağlarınızı buzdolabında saklamalısınız. Böylelikle sürdüğünüzde cildiniz serinleyecektir. Bu da sıcak eyyam amacıyla oldukça yararlıdır.
Eğer dışarıdaysanız ve yürüyorsanız 1. Tıpkı şapka takın. Devir üzerinize rekiz gelmediğinde ne büyüklüğünde abat olacağınızı unutmayın.
2. Gölgede durun.
3. Yürüyüşe çıkmadan ilk su üzere.
4. Sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıkın, henüz sonraları haddinden fazla ısıdam olacaktır.
5. Çantanızda bandanaya sarılmış buz kucak ve sıcakladıkça boynunuzun etrafına sürün.
6. Dışarı çıktığınız üstelik yanınıza banko şişe su cebin.

Etiket Ten Bakımı cildimi güneşin zararlı etkisinden nasıl koruyabilirim kap bakımında kılgı bilgiler güneşin cilde zararları güneşten korunma yolları güneşin taraf etkileri

Yoruma kapalı.