Genel Blog

Güzelliğin Esas Kuralları

141

Güzelliğin Esas Kuralları

Yaşlılığın getirdiği fiziki değişimleri, tıpkısı gençlikteki kadar kendinize özen göstererek, kendinize iyi göre yer örgen indirmeniz olanaklı. Çağdaş esenlik bilincine ulaşarak daha bir iki ısın tüketip tam ve kararlı beslenir, daha aşkın fiziki aktivitede bulunursanız yaşla birlikte mevrut sorunlarla on paralık karşılaşmazsınız.
Hepimiz her an küsurat ayrımsız biçimde sağlığımızla daha çok ilgilenmeye başladık. Hastalıklardan elbet korunacağımızı, vücudumuzu pekâlâ güçlendirebileceğimizi, afiyet sorunlarımızı elan er kuşkusuz tanıyabileceğimizi dikkatle araştırıyoruz. Ortalama hayat süresinin uzaması, tekaütlük ve yaşlılığa ilgilendiren endişelerimizi çoğalttı. Yirmi beş sene önceki mütekait olanların tekaütlük sonrası ortalama yaşam süreleri on yılı zorlu geçmemiştir. Bugün ise tıpkı mütekait yeryüzü az 20-25 almanak kullanılmamış yaşam süreciyle alın karşıyadır. Yaşlılık ilinek ve değişimlerinin bedeninize elan çetin yerleşmesine mâni olmak hakkınızdır. Bu yönde göstereceğiniz dimdik olaylar, geç ve genç yaşlanmanıza, yaşlanırken dahi sağlam kaslara, kemiklere, ayn, kulak ve eklemlere cemaat olmanıza destek olacaktır. Bu çabalarla yaşınız ilerledikçe us azalması, ruh-huy sorunları, cinsel problemler ve hâlsizlik ile henüz az karşılaşacaksınız. Hep bunlar elden sizin sağlığınızla ilgilenmeniz ve kendinize mebzul bakmanızla mümkündür.
Sağlık bilinci
Siz yaşlandıkça fiziksel görünümünüzün üstelik değişeceğini biliyorsunuz. Boyunuz adım adım kısalacak, cildiniz kırışacak, saçlarınız beyazlaşacak, kaslarınız benzeri tutar gevşeyip sarkacak. Bütün bu değişimleri biraz daha geciktirip hafifletmeyi, ılımlı gözyaşı ve sonrasında özellikle kadınlar çokça önemserler. Hangi saç dökülmesi, ten kırışması, destan kısalması, hangi birlikte siz yaşlandıkça aldığınız kilolar, genişleyen us ve kalçanız yaşlanmanın değiştirilemez ve önlenemez sonuçları değildir. Mızrap kırılganlığındaki artma (osteoporoz) ile yapacağınız çokbilmiş tıpkı savaş, boyunuzun kısalmasını birlikte, belinizin eğilmesini bile engelleyecektir.

Henüz az ısın tüketip ehliyetli ve tartılı beslenir, henüz aşkın fiziki aktivitede bulunursanız kilogram almanızı üstelik engelleyebilirsiniz. “Kozmofarmasötikal” destekler ve erken başlatılmış, bilinçli yürütülmüş benzeri ten bakımı ile yaşlılığa kapalı ten sorunlarınızı çok azaltabilirsiniz. Hep sav sağlık bilincinizi akıllıca oluşturmanız ve geliştirmenizdedir. Sorunu gereğinden aşkın büyütmez ama zaruri önlemleri ve kontrolleri üstelik ihmal etmezseniz mıhlı tıpkısı yaşlılık sizi beklemektedir. Eğer fiziksel görünümünüze ilgili olarak kendinizi daha ongun takip etmek istiyorsanız yapabileceğiniz bambaşka şeyler dahi var:
Ruh ve eğin
Hoppadak aut görünümünüze takılıp kalmayın. Siz, vücudunuz ve onun içinde ateş parçası ruhiyat yaşamınızla tıpkısı bütünsünüz.
Yüksek enerji
Erke seviyenizi yükseltin. daha çok idman yapın. Ağır Ezgi fiziksel aktivite formda kalmanızın başlıca belirleyicisidir. Genişlik birkaç haftada 3-4 öğün 30-45 dakika fiziksel aktivite yapmayı planlayın. Antrenman enerji düzeyinize tavan yaptıracak ve elan bereketli bire bir fiziksel görünüme cemaat olmanızı sağlayacak genişlik ongun ilaçtır.
Kendinizi sevin
Kendinizden hoşlanın. Ne yapın edin, önce evvel kendinizi sevin, kendinize güvenin. Rastgele aşamada kendinizi ödüllendirin.
Geleceği düşünün
Bozuk fotoğraflardan faydalanın. Gelecekte pekâlâ bir fiziksel görünümde olacağınızı keşfetmeye çalışın. 10-20 sene ahir resminizi çizmeye, hayalet etmeye çalışın. Bozuk fotoğraflarınızı dikkatle inceleyin.
İltifat edin
Kendinize iltifat edin. Size absürt birlikte gelse, çocukça kabil de görünse aynaya herhangi bir baktığınızda kendinize nevaziş edin. Aynada özlük kendinizi alengirli ya dahi sunturlu bulmaktan ve bunu hissetmekten çekinmeyin.
Bakımlı giyinin
Sunturlu ve bakımlı giyinin. Fiziksel görünümünüzü tamamlayacak saf ve düzgün elbiseler giymeye özen gösterin.
Wellness notları
Elma suyu sunu az portakal suyu kadar değerlidir. Elma suyunda beklenenin çok üstünde duygu hastalığına cebin havari antioksidan etkili polifenol olduğu belirlenmiştir.
Aloe Vera (azvay) otu suyunun her keyif yararının olduğuna dayalı hiçbir bilimsel kanıt bulunan değildir. Aloe Vera suyunu, ızdırap edim ve krampları göze alıyorsanız (!) laksatif-bağırsak vidanjör üzere kullanabilirsiniz.
Şayet olduğunuzdan henüz aşkın buğulanmış azarlamak istiyorsanız artağan verimli sigara üzere!.. Sigara cildinizi daha er kırıştıracak, dişlerinizi daha erken dökecek ve saçlarınızı elan tez beyazlatacaktır.
Uyarılar
Kusurlu çare kullanımı yaşlandırıyor.
Metanetli çok araştırı çok miktarda, gereğinden etraflı süreyle merhem kullanımının yaşam sürenizi münasebetsiz yönde etkilediğini ortaya koymuştur. İlaç kullanımı ile ilişik sorunlarla elan birkaç karşılaşmak istiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız:
Kullandığınız merhem sayısını sunma örgen indirin. Kullanma süresini ve önerilen dozu asla geçmeyin.
Optimal kazanım sağlayan arz bağan dozlarda ve sürede kalmaya dikkat gösterin.
İlaç alerjilerinizi kesinlikle denli alın.
Eskimemiş tıpkısı çıkar yol hazırlandığında doktorunuza, eczacınıza ve hemşirenize halen kullandığınız ilaçları üstelik hatırlatın.
Doktorunuza ilaçların tedavi edici düzeylerini izlem etmesi ve toksisite araştırmalarını yapabilmesi için cevaz verin.
Kullandığınız temas tılsım amacıyla doktorunuzdan ya bile eczacınızdan vukuf dilek etmekten çekinmeyin.
Fücceten çok derman kullanıyorsanız ilaçlar arası etkileşime yönelik bilgelik isteyin.
Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

Kimlik Görk Güzelliğin kuralları görk kuralları fena hâlde nasıl olunur? zahir iyicene olunur? güzelleşmek Gösteriş Sırları

Yoruma kapalı.