Genel Blog

Hayat Eve Sığar Uygulaması Kullanımı

0 500

Hayat Eve Sığar indirmek için sayfamızı inceleyebilir bu uygulamayı en sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz. Uygulamanın detayları için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması nedir?

Bu uygulama Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Uygulama günümüzde en çok ölüme neden olan Covid19 için  yapılmış bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çevrenizdeki hastaları görebilir risk bölgenizi kendinize göre belirleyebilirsiniz. Bu açıdan geliştirilen bu uygulama hayati bir önem taşıyor ülkemizde yaşayan insanların bu uygulamayı kullanmaları gerekmektedir.

Bunun örneğini Çin’de görmüştük. Çin’de geliştirilen uygulama ile sosyal mesafe ve risk bölgeleri tespit ediliyor insanlar o bölgede bulunmuyor ya da sosyal mesafelerine dikkat ediyorlar.

Hayat Eve Sığar İndir

Uygulama şuan için iki platformdan yayınlandı. Google Play Store ve App Store üzerinden kişiler bu uygulamayı rahatlıkla indirebilirler.

Android kullanıcıları için

Telefonunuzun Google Play Store uygulamasına girip Hayat Eve Sığar yazdığınızda karşınıza çıkacak ilk uygulamayı indirebilirsiniz. Yada aşağıda vereceğimiz linke direk tıklayarak resmi uygulamaya gidebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar

Bağlantıya tıklayarak direk olarak uygulamaya gidebilir kolaylıkla indirebilirsiniz.

iPhone kullanıcıları için

iOS işletim sistemin App Store’a girerek uygulamanın adını yazabilir ve bu şekilde indirebilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki linke tıklayarak direk olarak uygulamanın olduğu sayfaya gidebilirsiniz.

https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-s%C4%B1%C4%9Far/id1505756398?l=tr

Yine yukardaki bağlantı ile resmi uygulama sayfasına yönleneceksiniz.

Hayat Eve Sığar Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranız ile giriş yapmanız. Ardından sizden iki izin isteyecek.

Lokasyon izni: Bu izni uygulamaya vermeniz gerekiyor. Çünkü telefonunuzda konum bilgisi alarak yerinizi tespit ediyor ve hasta haritasını görebiliyorsunuz.

Bluetooth izni: Sosyal mesafeyi korumak için istenilen bir izin. Size yakınlaşan veya hastanın yakınınızdan geçmesi halinde size uyarı verecektir.

Hayat Eve Sığar Kullanımı

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra bu şekilde ekran sizi karşılayacak. Görmüş olduğunuz gibi alt bölümde Sağlık Durumu, Yoğunluk, Ailem bölümleri bulunmaktadır. Buradan bölümleri kontrol edebilirsiniz.

Yoğunluk bölümüne gelerek çevrenizdeki hastaları rahatlıkla görebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Hata Veriyor

Uygulamanın hata vermesi şuan için normal. Yoğunluk olduğu için SMS aktivasyonunda ve farklı seçeneklerde anlık olarak hatalar verebilir. Uygulamanın kullanımını daha sonra yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Anlık olarak alınan hatalar düzeldikten sonra işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ülkemize geçmiş olsun. Uygulama ile alakalı sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.