Genel Blog

HDDExpert

30

HDDExpert

HDDExpert programı, bilhassa bilgisayar bakımı ve kullanımı konusunda deneyimli olmayan kullanıcılar için hazırlanmış ve değişmez disklerinizin ne dek iyi çalıştığını gözlemleme imkanı bulacağınız programlardan bir tanesine. Basit ve anlaşılır yapısı bir uçtan bir uca disklerinize dair istatistikleri kolayca görebilir ve bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz.

Sabit disklerde varolan sorunlar bir gün diskin tamamen çökmesine ve bütün verilerinizin kaybına yol açabildiği için bu konuda zaman zaman araştırmalar gerçekleştirmeniz gerekiyor. SMART testine dair tüm bilgiler size sunan program bununla beraber bunları anlaşılması mümkün bir formata dönüştürüyor ve deneyimsiz kullanıcıların bile disklerindeki sorunlar farketmelerini sağlıyor.

Hem disklerin durumuna kadar tavsiyeler de veren program, bu nedenle eksik havalandırma, yerine geçen kimse parça gereksinimi, yerine geçen kimse alıp almamanız gerektiği gibi bütün konularda önerilerde bulunuyor. Ücretsiz olarak sunulması sayesinde bitmiş ve tüm bilgisayarlarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Eğer varolan hatalar aleyhinde ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, kusur kodları epeyce pak ve kavranabilir olduğundan Google araması ile sorunlarınıza çözümler de bulabilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan İşlem Yönetici başlıklı makalemizde İşlem Yönetici İndir - Windows İçin İşlem ve Görev Yönetimi Uygulaması - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.