Genel Blog

Hekimoğlu Avukat Selin kimdir? Belçim Bilgin kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

13

Hekimoğlu Avukat Selin kimdir? Belçim Bilgin kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Hekimoğlu dizisinde Avukat Selin karakterini canlandıran Belçim Bilgin ile ilgili bilgiler araştırılıyor. 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğan Belgin’in baba tarafı Diyarbakır ve anne tarafının bir yarısı Mardin ve bir yarısı Batman göre olup çok yıllar önce ailesiyle birlikte Ankara’ya yerleşmiştir. 2002’de Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Evrak Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Peki fakat Hekimoğlu dizisinde Selin’i canlandıran Belçim Bilgin kimdir?

Hekimoğlu Avukat Selin kimdir?

Başarılı bir avukat olan Selin Kurt, Alev Hekimoğlu ile yaşadıkları büyük geçimsizlik sebebiyle yıllar önce boşanmak zorunda kalmıştır. 

Avukat Selin Kurt acilen evli ve çocukludur; ancak Selin’in yeni eşi ise tanı edilemeyen bir hastalığın pençesindedir.

Belçim Bilgin kimdir?

Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonradan Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 yıl kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı. 2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. 2018 yılında boşanmışlardır.

Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol elde etmek istediğini de belirtmiştir. 23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Keza Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak oynadı. 2016 yılında Fox TV’de yayınlanan Kördüğüm adlı dizide başrol oyuncusu olarak rol aldı. Kördüğüm dizisinden sonradan aynı yıl içerisinde Annemin Yarası sinema filminin oyuncularındandı. 2017 yılında Çember, 2018 yılında Cebimdeki Yabancı ve Backstabbing for Beginners, 2019 yılında Rüzgar ve 2020 yılında sırasıyla Acı Kiraz, Room 5 ve Uzaktan Ara Ağırlama gibi sinema filmleri ve dizilerde yer almıştır.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Hikmet dede kimdir, hastalığı nedir? Atilla Şendil kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.