Genel Blog

Hekimoğlu Avukat Selin kimdir gerçek adı ne? Belçim Bilgin kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

135

Hekimoğlu Avukat Selin kimdir gerçek adı ne? Belçim Bilgin kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Hekimoğlu dizisinde Avukat Selin karakterini canlandıran Belçim Alim ile ilgili bilgiler araştırılıyor. 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğan Belgin’in baba tarafı Diyarbakır ve anne tarafının bir yarısı Mardin ve bir yarısı Batman göre olup çok yıllar önce ailesiyle birlikte Ankara’ya yerleşmiştir. 2002’de Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Veri ve Evrak Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Peki ama Hekimoğlu dizisinde Selin’i canlandıran Belçim Alim kimdir?

Hekimoğlu Avukat Selin kimdir?

Başarılı bir avukat olan Selin Kurt, Ateş Hekimoğlu ile yaşadıkları büyük geçimsizlik nedeniyle yıllar önce boşanmak zorunda kalmıştır. 

Avukat Selin Kurt şu anda evli ve çocukludur; ama Selin’in yeni eşi ise tanı edilemeyen bir hastalığın pençesindedir.

Belçim Bilgin kimdir?

Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan daha sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 yıl kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı. 2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. 2018 yılında boşanmışlardır.

Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir. 23 Ocak 2009 da vizyona giren Sonbahar Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Hem Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak oynadı. 2016 yılında Fox TV’de yayınlanan Kördüğüm adlı dizide başrol oyuncusu olarak rol aldı. Kördüğüm dizisinden sonra benzer sene içerisinde Annemin Yarası sinema filminin oyuncularındandı. 2017 yılında Çember, 2018 yılında Cebimdeki Yabancı ve Backstabbing for Beginners, 2019 yılında Rüzgar ve 2020 yılında sırasıyla Acı Kiraz, Room 5 ve Uzak Ara Ağırlama gibi sinema filmleri ve dizilerde yer almıştır.

Yoruma kapalı.