Genel Blog

Hintli Kadınların Mucizevi güzellik sırları

151

Hintli Kadınların Mucizevi güzellik sırları

Hintli Kadınların Güzellik Sırları
Hintli kadınların çoğu, günce cilt bakımını kendi hazırladıkları krem evet üstelik yağlarla yapıyorlar. Ihtimal bile onların gelecek yaşlara büyüklüğünde pürüzsüz aynı cilde eş olmalarının altında bu giz yatıyor. Türlü kozmetik firmaları aracılığıyla üretilen ve doğal nebat özlerine cemaat ürünler bile cildinizde tabii aynı ışıltı üzere yeğleme edilebilir. Clarins, Babor, Sothys, Biotherm ve Sisley kabil kozmetik firmaları birlikte ürünlerinde nebat özleri ve yağları kullanıyor. Sothys firması uzmanları Uzakdoğu teknikleri kullanılarak yaratılan Saf ürünlerle peeling
Öğütülmüş tahıllar ya birlikte fındık ve fıstık gibi çerezler, cildinizde uçuk ayrımsız peeling etkisi yaratıyor. Hintli kadınlar, herhangi bir zaman dinç bakım ürünleri kullanıyorlar. Onların bakımları üzere gerekseme duydukları madde ise; ayrımsız kap dolusu cildi yatıştıran gülsuyu ve pürüzsüzleştiren tatlı bademyağı.
Yüzü ılık pirinç suyuyla yumak, Hintli kadınların yüzyıllardır uyguladıkları benzeri yöntem. Pirincin içeriğindeki magnezyum, B vitamini ve bakır kabil mugaddi maddeler ısıyla birlikte suya karışıyor ve cildin parıltılı parlamasını sağlıyor. Kadife yumuşaklığında bitki yağları
Bitki yağları, Hintli kadınların bakımlarında kullandıkları yer ana mahsulat namına yerlerini koruyor. Hafif ovuşturma darbeleri birlikte, az sirkülasyonu uyararak yağların cilde derinliğine kudret etmesini sağlıyor. Hintli kadınlar, beniz maskesinde hele solgun susamyağını tercih ediyorlar. Bu yağ, içeriğindeki zengin doymamış yağ asitleri sayesinde cildin yumuşamasını sağlıyor ve pürüzsüzleşmesine apotr oluyor.
Uzmanlar, cildin derinliklerine elan dümdüz ulaşması amacıyla süsen yağının masajdan önce ısıtılmasını kaynak ediyor. Eğer reçine ya bile çiçek kokusundan hoşlanıyorsanız, içine biraz damla yağ ekleyebilirsiniz. Bitkilerin cilt üzerindeki etkilerine gelince…
Okaliptüs canlandırıyor, sandal ağacı gevşemesini sağlıyor ve ylang-ylang birlikte onarıyor. İsterseniz, günce masajınızı piyasada, aktarlarda satılan ve içeriğinde nebat özleri bulunan ürünlerle de yapabilirsiniz.
SAÇLARINIZA BAKIM ŞÖLENİ
Hintliler üzere bereketli ve koyu saçlar kadınlığın tacı. Yağ masajları ve tabii şampuanlar saçlara bati ve parıltı sağlıyor. Rahatlatan temel masajları
Aromatik Hint baş masajı namına tanımlanan campisaj, Hindistan’dahi binlerce yıldır uygulanan tıpkı yöntem. Hintli kadınlar iyi ve ak pak saçların sırının saç derisine yağlarla ovuşturma yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar.
Uygulama, son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz Ayurveda felsefesinden doğma. Ayurveda’evet göre masajın iki yüce işlevi var; göze ve dokunun beslenmesini bulmak, bedeni toksinlerden arındırmak. Hintli kadınlar, saçlarını yıkadıklarında ovuşturma yapmayı boşlama etmiyorlar. Ser bölgesine yapılan ovma dem dolaşımını hızlandırıyor ve bu sayede mugaddi maddeler saç köklerine daha ongun erk ediyor.
Hintli kadınlar bu yağlardan çabucak henüz zinde bir yaşam amacıyla değil, aynı zamanda henüz sunturlu çıkışmak için üstelik yararlanıyorlar. Örneğin reyhan saç derinizin canlanmasını sağladığı kabil, saçlarınızın parlamasına birlikte koruyucu oluyor. Siz üstelik ışıl ışıl parıltılı saçlara sahip olmak istiyorsanız birkaç katre fesleğenyağı, ılık jojoba ve susamyağını koyu bir kabın zarfında karıştırın. Benzeri yemek kaşığı yağı saçlarınıza ve saç derinize kitap. Parmaklarınızla hafifçe ovuşturma yaptıktan bilahare saçlarınızı güzelce durulayın.
Mis ıtri saçlar
Benzeri pencere şişeyi suyla doldurun. İçine birkaç damla arz sevdiğiniz hoş koku yağından damlatın. Suyu, ark saçlarınızın üzerine dökün. Saçlarınızın misk üzere kokması için, Hindistanlı kadınların sık sık kullandıkları gül ya bile lavantayağını öneriyoruz.
Bademle akman bir ten
Belli Belirsiz tıpkısı peeling için: Dip bir kabın zarfında, 2 aşındırmak kaşığı güzel öğütülmüş bademi, birer tatlı kaşığı gülsuyu ve bademyağıyla karıştırın. Karışımı, üstüne benzin ilâve ederek krem k.ı.v.a.m.ı.n.a getirin. Peelingi yüzünüze sürün ve belli belirsiz dairevi hareketlerle cildinize 1 – 2 zaman ovma yapın. Demin cildinizi su evet da düğü suyuyla durulayabilirsiniz.
VÜCUDUNUZA AROMALI BAKIM
Hintli kadınlar, hem sağlıklarını hem de güzelliklerini müzaheret etmek için banyo öncesinde aromalı masajların gücünden yararlanıyorlar.
Masajla baştan aşağı esenlik
Ovuşturma, zinde ve sunturlu bire bir beden üzere anahtar sözcük. Masajın etkisi artırmak amacıyla, tüm vücuda bolca özyağ sürülüyor. Ardından pahal ve dairevi hareketlerle ovuşturma yapılarak yağın tamlık vücuda iyicene kuvvet etmesi sağlanıyor. Hintli kadınlar, ovuşturma sırasında ser döndüren kokusu zımnında ekseriyetle gülyağını tercih ediyorlar. Aroma özleriyle yapılan ovuşturma cildin taze kalmasını sağlıyor, ak kan akımını canlandırıyor ve vücutta müvellidülhumuza alımını kolaylaştırıyor.
KOKULARIN ARMONİSİ
Hintli kadınlar, herhangi bir yıl, ilkbaharda güneşin dönüşünü ve çiçeklerin tomurcuklanmasını eğlenceli adına kutlamayı skor edinmişler. Baharatların, çiçeklerin ve reçinelerin kokuları bu mevsimde bütün kadınları adeta aynı kumaş kabil sarıyor. Kadınlar, birbirinden çalımlı kokularıyla adeta kelle döndürüyor!
Sihirli çiçek banyosu
Rahatlamaya ihtiyacınız varsa, yoğurt çiçeği, mısır yasemini ve koca yemiş birlik size göre. Bunun üzere; dörder katre antagonist küvete doldurduktan sonradan güzelce karıştırın. Küvette dinlenirken derin içki alarak hoş koku yağlarının rahatlatıcı gücünden yararlanın.
Benzeri cam şişenin üçte birine kurutulmuş gül yapraklarını ya dahi tomurcuklarını doldurun. Şişeyi, jojoba yağıyla doldurun. Üzerine 10 damla gülyağı damlatın.
Şişenin ağzını sunturlu kapayın ve üç hafta boyunca hamam aynı ortamda bekletin. Şişenin doğrudan sıra ışığı almamasına ilgi gösterin.
Işık geçiren tıpkı pencere şişenin içine 70 ml ispirto dökün. Ardından 10’ar felç limon, gül ağacı ve portakal yağı ekleyin. Şişeyi domuzuna çalkaladıktan sonra 7 bölüm boyunca dinlendirin. Üstüne 39 ml akarsu doldurun. İki hafta süresince baştan dinlenmeye bırakın.
Hint masajıyla gevşeyin
Temas iki elinizin yüzük oyunu ve mutedil parmağını kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Ardından sağlıklı elinizin parmaklarıyla kaşınızın üzerinden iyi gözünüze, sol elinizle da sol gözünüze doğru ovuşturma uygulayın. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Sağ ve sol elinizin işaret parmaklarını burnunuzun başladığı bölgeye yerleştirin. Demin herhangi bir iki parmağınızla, kibir deliklerinizin yan bölgelerine tepeden aşağıya makul masj yapın. Hareketi 5 defa tekrarlayın. Gözlerinizi yeniden kapayın, halk ayalarınızı yüzünüze yerleştirin ve kulaklarınıza akıllıcasına gerin. Hareketi üç öğün tekrarlayın.

Kimlik Hintli Kadınların Mucizevi Güzelliği Hintli kadınlar güzelliklerini neye borçlular hintli kadinların şifalı bitler ile gösteriş tavsiyeleri hintli kadınların gösteriş sırları hintliler lacerem bu büyüklüğünde domuzuna oluyorlar

Yoruma kapalı.