Genel Blog

Hızlı Yağ Yakmak İster Misiniz?

151

Hızlı Yağ Yakmak İster Misiniz?

Yaz geldi amma hala kilo veremiyorum, giydiğim hiç aynı öz üzerimde güzelce durmuyor diyorsanız, aşağıda size vereceğimiz tüyolar sebebiyle hızlıca yağlarınızı yakıp gökçe yazın gabi kalanına henüz ödeşme aynı vücutla bitmeme edebilirsiniz;

Yapılan araştırmalar egzersiz öncesi yeteri kadarC vitamini alanların daha çok yağ yakabildiklerini göstermektedir. Zira C vitamini vücuttakarnitin sentezinde rol oynamaktadır. Kanda C vitamini seviyesi düşüklüğünün alelhusus işaret çevresinde toplanan yağ miktarını arttırdığı üstüne icraat yapılmaktadır. Yegâne seferde 500 mg’dan aşkın almamak koşuluyla zaman içerisinde bölünmüş namına yeryüzü fazla 1000 mg C vitamini alınabilir. Domates, portakal, greyfurt, kivi, karpuz, çilek, yeşilbiber iyi C vitamini kaynaklarındandır. Somon balığı, ceviz, fındık, semizotu, keten tohumu gibi omega 3 kaynağı besinler yağ depolanmasında hareketli olan leptin seviyesini düşürmektedir. Antrparantez kuruyemişlerdeki arginin kas gelişiminde ve yağ miktarının düşürülmesinde koruyucu, kasın vitamin ve mineral ile beslenip gelişimine katkı sağlar. Seçkin dönem tüketilen 10-15 skor fındık, badem, ceviz, haftada yeryüzü az 2 kez tüketilen balık, ayrıca salata, çorba veya yoğurdunuza katabileceğiniz 1-2 tatlı kaşığı kadar keten tohumu yağ kaybınıza bindi olacaktır. Yeşil çay içerisindeki kateşin ünlü antioksidan yön sebebiyle, metabolizmayı hızlandırmakta ve yağ kaybına katkıda bulunmaktadır. Günde 1-2 fincan yeşil çayı sulu zırtlak dilimleri eşliğinde içmeye çalışın. çam fıstığı süresince mevcut özel tıpkısı kök tekli doymamış yağ asidi olan pinoleik hamız sayesinde tokluk hormonu ghrelin seviyesi artar, yağ yakımına destek sağlanır, kıtlık hissi yatışır. Kahvaltıda müslinizin içine hafif doruklama ayrımsız aşındırmak kaşığı çam fıstığı katın. Dağ çuşka içeriğindeki kapsaisin ile metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler. Zencefil ve sarımsak metabolizmayı hızlandırır, sindirime yardımcıdır. Sarımsaktaki allisin yağ kaybında etkilidir. Baklagiller (zayıf fasulye, nohut, barbunya, mercimek kabil) ve bilcümle tahıllar erdemli protein ve tel içeriği ile yağ yakımını destekler. Bağan semiz süt ve ürünleri, yağ kaybında etken olan kalsiyumdan ve CLA (konjuge linoleik asit) yönünden zengindir. Yurt kalsiyum alanlarda yağ depolanmasında aktif olan kalsiterol hormon düzeyi yüksektir. Ayrıca içerdikleri D vitamini ile bile kilo korumada etkindir. Kuş Beyinli eti içerdiği lösin aminosidi ile kas kütlesinin korunmasına, metabolizmanın hızlanmasına yardımcıdır. Yağ kaybında etkilidir. Salatanıza arada bir yağ namına avokado ekleyin.

Spor yaparken pekâlâ beslenmeli ?

Antrenman Öncesinde Tagaddi

Alıştırma öncesi lüzumlu mahsus enerji katiyen karşılanmalıdır. Etraflı mütemadi açlıktan sonraları bağan kan şekeri ile spora çekmek, idman sırasında performansı hırçın yönde etkiler ve dem şekeri seviyesini henüz bile düşürür. Bu nedenle egzersiz öncesinde korkulu ve enerjinizi korumada yardımcı olan protein ve karbonhidratlar yeğleme edilmelidir. Ancak miktarları elbette olacak derseniz, vücudunuza efdal karbonhidrat ve ılımlı düzeyde protein sağlamanız gerektiğini söyleyelim. Karbonhidratlardan çökel içeriği faziletli, vitamin ve minerallerce zengin olan türler seçmelisiniz ki nefes şekeriniz ciddi bire bir şekilde yükselsin. Bağımlı bu arada ehliyetli likit almayı birlikte unutmamalısınız.

Egzersiz öncesinde vakit kaybetmeden benzeri uzaklık posta alabilecekseniz sindirimi tahakküm sıfır ve miktarı abartılmayan dosdoğru atıştırmalıklar 30-60 an içerisinde tüketilebilir. Miktarı bereketli ayarlanmayan öğünler ile haddinden fazla haris veya haddinden fazla tok spora başlandığında takat sınırı da münasebetsiz yönde etkilenir. Egzersiz öncesi benzeri temel kat yiyecekseniz egzersizden 2 saat ilk tüketimler sonlandırılmalıdır. Bu süre sindirimin tamamlanması amacıyla gereklidir. Çünkü sindirim sırasında zaman, sindirimin gerçekleştiği yerlere toplanmakta ve antrenman sırasında size muktezi olan yeteri kadar çağ akımını kaslara akıllıca aktaramamaktadır.

Egzersizden 2- 4 saat ilk tüketilebilecek besinler:

Kahvaltı olarak yaşıt menüler;

Kara savmak ve birkaç besili peynir ile müstahzar tost (yufka) + portakal suyu Bir Iki semiz benzen ile hazırlanmış kahvaltılık gevrek ve kâr Peynirli omlet (yağsız), yekpare tahıllı savuşturmak, söğüş sebzeler ve yeşillikler (limonlu)

Gün Ortası veya akşam ezanı öğünü kendisine benzer menüler:

Tavuk/tonbalığı/peynir, domates-budala-marul ile hazırlanmış sandviç, katık Kıymalı/peynirli/titrem balıklı makarna, eli nimetli yeşillikli salata Izgara tavuk/biftek, kepekli düğü pilavı, buharda pişirilmiş göveri (doğal gaz yapıcı olanlar –brokoli, frenk lahanası kabilinden- hariç), az semirtilmiş yoğurt

Egzersizden 30–60 dakika ilk açıklık kere kendisine tüketilebilecek besinler:

Tüvana zaman meyveleri + probiyotik yoğurt • Zayıf meyveler + fındık/badem/ceviz Tüvana sıkılmış ürün suları yahut ancak limonata + kepekli grisini Az yağlı yemişli yoğurt yahut süt Pirinç patlağı ve müsli içeren barlar Birkaç semirtilmiş kek + bir iki semirtilmiş benzen

Antrenman Sonrasında Tagaddi:

Alıştırma sonrası aşkın kemirmek eğilimini çalmak için kaslarda harcanan glikoz adına konmalıdır. Bu nedenle egzersiz sonrası fire saat zarfında karambol karbonhidrat, ince amma nitelikli protein ve potasyum içeren öğünler tüketilebilir.

Idman sonrası benzer menüler:

Tavuklu yahut peynirli sandviç + katık • Izgara köfte/biftek + kepekli makarna + bir iki semiz yoğurt Sağmal kahvaltı gevreği + badem yahut fındık veya koz + muz • Tavuk haşlama + az semiz kepekli düğü pilavı Ton balıklı salata + tüm tahıllı paketlemek Zamanınız olmadığında ise yemeğe büyüklüğünde, protein barlar, kefir veya süt birlikte bir porsiyon sezon meyvesinden yararlanabilirsiniz.

Kimlik metin kilogram ita çabuk yağ yakma bilgileri hızlı kilo yüklemek amacıyla ne yapmalı yağ yakarak kilogram ita hangi yiyecekler yağ yaktırır ne besinler kilogram verdirir çabuk yağ acıtmak için tüyolar

Yoruma kapalı.