Genel Blog

Hüner Coşkuner’in son şarkısı ortaya çıktı

33

Hüner Coşkuner’in son şarkısı ortaya çıktı

57 yaşında kemik iliği kanserine yenik düşen Beceri Coşkuner’in laf ve bestesinin kendisine ait son şarkısının kayıtları ortaya çıktı. Coşkuner’in rahatsızlığı nedeniyle piyasaya çıkmayan şarkının detaylarını sanatçıyla çalışan orkestra şefi Onur Özelçağlayan anlattı. Özelçağlayan, “Hüner Bayan’ın ailesiyle röportaj fırsatım olmadı. İstedikleri zaman şarkıyı alıp hatırasını yaşatma adına çıkartabilirler” dedi.

Coşkuner’le single çalışmasını yaptığı Can Stüdyoları’nda konuşan müzisyen, “Son kayıtları bu stüdyoda yaptık. Şarkılarını aşkla okurdu. En son şarkısının laf ve bestesi kendisine aitti. O yüzden öbür bir özeniyordu.

Okuma provalarını yapmıştık. Sadece şarkıyı çıkarması kalmıştı” dedi. Coşkuner’in sağlık durumu sorunları sebebiyle single’ın çıkış tarihini ertelediğini anlatan Özelçağlayan, “Bir gün beni aradı. ‘Sağlık sorunlarım var. Birazcık erteleyebilir miyiz?’ diye sordu. ‘Cilalı’ dedim. Aradan bir iki ay geçti, aradım. ‘Başlayalım mı?’ diye sordum. ‘Hastane işlerim bitmedi’ dedi. Çalışmaya Ocak 2020’de başlamıştık. Aradan bir 10 ay geçti. Biz çalışmasına başladığımızda sıkıntısı yoktu” diye konuştu.

Hüner Coşkuner’in özel bir bayan olduğunu vurgulayan Özelçağlayan, “İnsancıl, fazla naif bir kadındı. Birçok yardım derneğine, vakıflara para almadan konser verirdi. Sadece orkestranın parasını ödetirdi. Onun dışarıya tek kuruş almazdı. Kazanılan para derneklere kalırdı” dedi.

İşte son şarkı

Söz ve bestesi Maharet Çoşkuner’e ait olan şarkının bir bölümü şöyle:
Yaşıyorum sanmışım ben senden önce
Yeniden buldum sözde seni görünce
Ne boşmuş dünya malı istemem dünyaları
Hayat ne güzel şey insan sevince

Bir önceki yazımız olan Usta oyuncu Nur İncegül hayatını kaybetti başlıklı makalemizde hayatını, incegül ve nur hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.