Genel Blog

İbrahim Çelikkol’dan yapım şirketine ikinci kez alacak davası

31

İbrahim Çelikkol'dan yapım şirketine ikinci kez alacak davası

İbrahim Çelikkol’un avukatı, Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’nin ‘Kördüğüm’ dizisinin yurt dışı satışlarından daha fazla kazanç elde ettiği ve sanatçıdan bu gelirin gizlendiği iddiasıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak alacak davası açtı.

Şikayet dilekçesinde, “Müvekkilim başrolünde oynadığı ve yurt dışınada satılan ‘Kördüğüm’ adlı diziden alması gereken gelir payını iyice alamamıştır. Sanık şirket daha öncesinde de müvekkilime her zaman defa ödeme yapılacağına dair laf vermesine rağmen gereken tarihte ödemelerini yapmamıştır.

Sanık ödeme yapmadığı gibi, ödemesi gereken tutar satışlar devam ettikçe artmaktadır. Sanık Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’nden alınacak hak edilen ücretin duruşma tarafından belirlenmesini talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

İbrahim Çelikkol, ‘Kördüğüm’ dizisinin yurt dışı gelirinden pay alamadığını iddia ederek, Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi’ne 139 bin 541 TL alacak ile 27 bin 908 TL icra red tazminatı davası açmıştı. Çelikkol, bu davadan 167 bin TL kazanmıştı. Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi, dört sene önce iflas başvurusunda bulunmuş ve geçtiğimiz sene bu ricası duruşma kadar reddedilmişti.

Bir önceki yazımız olan Seda Bakan: Hâlâ koku alamıyorum başlıklı makalemizde kaan taşaner, koronavirus ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.