Genel Blog

İdlib’de Zor Şartlarda Yaşayan Siviller İçin Acil Yardım Kampanyası

140

İdlib’de Zor Şartlarda Yaşayan Siviller İçin Acil Yardım Kampanyası

Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Suriye’nin İdlib kenti kırsalında ve keçe kentlerde kestirmece 2 yıldır yumruk şartlarda yaşam mücadelesi veren sivillere bindi üzere “Tıpkı Aradayız, İdlib’in Yanındayız” sloganıyla müzaheret kampanyası başlattı.

Mardin’da hizmet veren 54 cemiyet, mangiz, bölüm ve sendikanın oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Sözcüsü Ahmet Ahu, İdlib’bile 2011 yılından bu yana yaşanan olaylar zımnında bölgedeki insanların bati şartlarda yaşamlarını devam ettirdiğini söyledi.

İdlib’deki âdemiyet dramına benzeri nebze dahi olsa pansuman atılmak için yardım kampanyasını düzenlediklerini tamlayan Ceylan, şunları kaydetti:

“Halkımızı, milletimizi, iyilikçi insanlarımızı bu acının dindirilmesi üzere ahali uzatmaya davet ediyoruz. Yer çok un, gıda, battaniye, günce aşındırmak ve briket sülale ihtiyaçları var. Tam Mardinli vatandaşlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Toplayacağımız yardımları Türk Kızılayı, Din Vakfı ve İHH üzerinden AFAD Eş Güdüm ekipleriyle İdlib’e ulaştıracağız.”

Yapılacak yardımların bir numara el olması için özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Ceylan, göstermek, cılız besin, battaniye gibi malzemelerin cem merkezlerine bırakılmasını istedi.

Töz: AA

Yoruma kapalı.