Genel Blog

Instagram DM Özelliği Nasıl Kullanılır?

0 231

Facebook tarafından geliştirilmeye devam eden Instagram DM, kullanıcılarına en iyi mesajlaşma deneyimini sunmak için yeni bir özellik daha sunuyor.

Whatsapp ve Instagram’ı satın alan Facebook her uygulamanın kendine has özelliklerini diğer uygulamalara da sunarak mesajlaşma konusunda kullanıcıların günümüzde en çok tercih ettiği uygulama.

İnsanlar sosyal medya aracılığıyla iletişim kuruyor. En çok kullandığımız uygulamalarda ise Whatsapp ve Instagram ilk sırada yer alıyor. Whatsapp’tan mesajlaşırken telefon numarası gerekirken, Instagram’da hiçbir koşul yok. Facebook kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma deneyimini arttırabilmek için Instagram DM’e iki yeni özellik getiriyor.

Bu özelliklerden biri, mesaj yönlendirme olacak. Whatsapp’ta kullanmaya alışık olduğumuz bu özellik sayesinde gelen mesajı farklı bir kişiyle kopyala-yapıştır işlemine gerek duymadan paylaşabilmek mümkün olacak. Bu özellikle Instagram’da mesaj paylaşımı kolaylaşacak.

Bir diğer özellik ise mesaja özel cevaplama. Grup konuşmalarında sık sık kullandığımız bu özellik artık Instagram’da da yer alacak. Gelen bir mesaj alıntılanıp mesaja özel cevap vermek mümkün olacak. Bu özellik sayesinde grup konuşmalarında cevaplar doğru ve anlaşılır şekilde gönderilebilecek.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Instagram DM, web üzerinden erişilebilir hale gelmişti. Bu uzun zamandır beklediğimiz bir özellikti.

Belirttiğimiz özellikler henüz deneme aşamasında. Yakın zamanda özelliklerin kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.