Genel Blog

Instagram hikaye ekleme, hikaye gizleme ve indirme nasıl yapılır?

20

Instagram hikaye ekleme, hikaye gizleme ve indirme nasıl yapılır?

Instagram’da hikaye paylaşımı 3 ana esas noktadan oluşuyor. Hikayem butonunu kullanarak paylaştığınız hikayenin herkes göre görülmesini sağlayabilirsiniz. Yüklemek istediğiniz öykü emin bir kitleye hitap ediyorsa birey listenizden istediğiniz kullanıcıları yakın arkadaşlar listesine ekleyerek yalnızca listenizde yer alan kişiler ile paylaşabilirsiniz. Hem hikaye paylaşma ekranının sağ daha alçak kısmında bulunan Paylaş butonuna basarak kullanıcılara özel mesaj aracılığı ile gönderebilirsiniz.

Instagram’a antre yaptıktan sonra başlıca ekranın sağ üstünde yer alan artı simgesine tıklayın. Karşınıza meydana çıkan ekranın sağ daha aşağı kısmında bulunan Hikaye sekmesine tıkladıktan daha sonra yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.

Sol altta yer alan Hikayen ikonuna tıklayarak hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Instagram hikaye saklama nasıl yapılır?

Peki Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır? Instagram öykü ekleme sonrasında hikayenizi birkaç farklı şekilde gizleyebilirsiniz. Hikayenizin az birey kadar görülmesini istiyorsanız, yakın arkadaşlar özelliğini kullanabilirsiniz. Hikayenizi uygulamak istediğiniz kişileri yakın arkadaşlar listenize ekledikten sonra öykü yüklerken sağ altta bulunan yakın arkadaşlar seçeneğine tıklarsanız yalnızca listede yer alan kişiler göre izlenebilir.

Bir diğer seçenek ise Instagram’da yer alan hikayelerimi gizle özelliği. Bu özelliğe Ayarlar menüsünde yer alan Mahremiyet sekmesinin altında yer alan Hikaye bölümüne tıklayarak erişebilirsiniz. Bu işlemi hikaye ekleme öncesinde yaptığınızda kullanıcıların hikayenize hiçbir şekilde erişemeyecektir.

Instagram hikaye indirme nasıl yapılır?

Kendi oluşturduğunuz hikayeyi, üstteki kısımda yer alan indirme ikonuna basarak indirebilirsiniz. Hem Ayarlar menüsünde bulunan Hikaye Kontrolleri bölümündeki Kaydolma sekmesinde yer alan Film Rulosuna Kaydet seçeneğini faal hale getirdiğinizde yüklediğiniz hikayeler otomatik olarak telefonunuza kaydedilecektir.

Öteki kullanıcıların hikayelerini indirmek için cep telefonunuza yer alan ekran fotoğrafı çekme ve ekran kaydı alma özelliklerini kullanabilirsiniz. Hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcının profili herkese açık ise Storysaver güya web siteleri aracılığıyla istediğiniz hikayeyi bilgisayarınıza ve telefonunuza indirebilirsiniz. Keza App Store ve Play Store‘da bulunan hikaye indirme uygulamaları yoluyla istediğini hikayeyi telefonunuza indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı e-Okul karne notları nasıl öğrenilir, karne notlarına nasıl bakılır? 2020-2021 eğitim yılının ilk döneminde... başlıklı makalemizde e okul karne notları, e-okul ve e-okul giriş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.