Genel Blog

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

0 368

Instagram hikayelere müzik ekleme özelliğini dün itibarıyla yayınladı. Kullanıcılar bu özelliği çok sevdiler ki bir anda yayıldı. Ve bir çok atılan story müzik olarak atılmaya başlandı. Diğer sosyal medyaları taklit ederek kendine o özellikleri katan uygulama olarak bilinen Instagram yine bu şekilde bir harekette bulundu. Spotify’ın popüler olduğu şu günlerde bu özelliği kendine dahil ederek bir kısmın tepkisi çekti.

Instagram hikayelere müzik ekleme

Öncelikle aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz gerekiyor. Aksi halde işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Hikayeye müzik ekleme işlemini bu şekilde yapmış olacaksınız.

Adımları sırasıyla gerçekleşitirelim.

Yukarı da bulunan fotoğraftaki butona dokunuyoruz. Çıkartma olarak yer alan simgeye tıklamanız gerekmektedir. Ardından diğer işleme geçelim

Karşımıza bu şekilde seçenekler gelecektir. Standart olarak GIF, konu etiketi veya konum eklediğiniz yer karşımıza gelecek. Buradan resimde de göründüğü gibi Müzik bölümünü seçiyoruz.

Karşımıza Müzik arama kısmı gelecektir. Arama bölümüne hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı arayıp hikayenize müzik ekleyebilirsiniz.

Instagram storylere müzik ekleme

Buradan işlemlerinizin hepsini yapabilirsiniz. Sizler için numaralandırdık. Numaraların işlevlerini aşağıdan takip edebilirsiniz.

1- Hikayenize ekleyeceğiniz müziğin sözlerinin rengini seçebilirsininz.

2- Storyinize ekleyeceğiniz sözlerin hikayenizin neresinde çıkmak istediğini seçebilirsiniz.

3- Burada şarkının hangi kısmını eklemek istiyorsanız o kısmı seçebilirsiniz. Parmağınızla sağa sola kaydırabilirsiniz.

4- Müzik sözlerinin hangi fontta görünmesini istiyorsanız o fontu seçebilirsiniz. Mevcut fontlardan birini seçebilirsiniz. Ekstra font seçme hakkınız yok malesef.

5- Klip süresini belirtebilirsiniz. 5-15 saniye arasında seçim yapabilirsiniz.

6- 3 numara ile yapılan işlemle alakalıdır. Yine eklemek istediğiniz yeri sağa sola kaydırarak seçebilirsiniz.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda instagram hikayeye müzik ekleme işlemini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Konuyla alakalı sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.