Genel Blog

Instagram Mavi Tik Alma 2020

0 475

Instagram mavi tik alma ve 2020 instagram mavi tik alma işlemleriniz için sizlere özel bir makale hazırladık. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaptığınızda instagram hesabınızı doğrulayabilir yani mavi tik alabilirsiniz.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram ve buna benzer sosyal medya siteleri tarafından kullanıcılara verilmiş doğrulama rozetidir. Doğrulanmış hesap herkese verilmiyor. Son zamanlarda popüler olduğu için bununla alakalı bir çok öneri veya yöntem geliştirilmiştir.

Instagram Doğrulanmış Hesap Yapma

Öncelikle buradaki şartları sağlamanız gerekiyor aksi halde doğrulanmış hesap işlemini yapmanız zorlaşacaktır.

  • Hesap alakalı kişinin internet ortamında mutlaka bir haberinin olması gerekiyor. Yani bu kişinin ünlülüğünün teyit edilmesi gerekiyor. Instagram yetkililerinin en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi de budur. Daha önceden bir haber sitesinde veya popüler bir sitede sizinle alakalı bir haberin veya yazının olması şarttır.
  • Yukarıdaki madde işletmeniz için de geçerlidir. Yani işletmenizin haber sitelerinde mutlaka bir haberi olması gerekiyor.
  • Instagram hesabınızın mutlaka aktif olması gerekiyor. Yani sürekli olarak post paylaşmı ve story paylaşımlarının olması gerekiyor. Bunlarında yüksek etkileşimli olmaları tabi ki sizlere artı olarak dönüşü olacaktır.
  • Diğer önemli bir detay hesabınıza daha önceden bot takipçi veya beğeninin atılmamış olması. Hesabınızın tamamen organik takipçilerden oluşması gerekmektedir.

Bu şartları karşılıyorsanız aşağıdaki işlemlere geçebilirsiniz.

Instagram Mavi Tik Alma 2020

1- Instagram uygulamasına giriş yapıyoruz.

2- Profilimize girerek sağ üstte bulunan 3 nokta simgesine dokunuyoruz.

3- Ayarlar sayfası karşımıza gelecektir.

4- Aşağıya doğru inerek sırası ile Destek başlığının altında yer alan Sorun bildir bölümüne giriyoruz.

5- Karşımıza gelen görüş bildir seçeneğini seçiyoruz.

6- Özelliği seç bölümünden profilimizi seçiyoruz.

7- Sağ üstte bulunan ok simgesine tekrar tıklıyoruz.

8- Neyi geliştirmemizi isterseniz bölümüne buraya ingilizce olarak blue tick reference yazıyoruz.

9- Bunları yaptıktan sonra hemen altta bulunan + simgesine tıklıyoruz ekran görüntüsü al seçeneğini seçiyoruz.

10- Sağ altta bulunan profilinize tıklayıp çek kısmına basarak profiliimizin ekran görüntüsünü yüklemiş olacağız.

8. maddede bulunan içeriği tamamen ingilizce olarak dolduruyorsunuz. Bunu kendinize göre doldurabilirsiniz. Yani müzisyenler kendilerine göre işletmeler de kendilerine göre doldurabilirler. Bu talepleri bir insanın değerlendireceğini unutmayın. Talebinizi açık bir şekilde anlatmanız yararınıza olacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra doğrulama talebiniz Instagram’a gitmiş olacak. Tabi bunun öncesinde hesabınıza ait fan sayfalarının olması da sizin yararınıza olacaktır. Çünkü Instagram yetkilileri sizin bir ünlü veya ünlü bir marka sahibi olduğunuzu doğrulayacaktır.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız halinde hesabınıza mavi tik almış olacaksınız.

Instagram Mavi Tik Dolandırıcıları

Yazımızı bitirmeden önce önemli bir noktaya değinmekte fayda var. Hesabınız için mavi tik almak isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Bu konuyla ilgilenen resmi ajansları tercih edebilirsiniz. Aksi halde dolandırılmanız an meselesi. Piyasada bir çok insan bu işlemi yapabileceğini söylese de genelde işlemler başarılı olmuyor ve verdiğiniz paranın hepsi yanıyor.

Bu konuda dikkatli olmanız sizin faydanıza olacaktır.

Konuyla alakalı sorularınız ya da görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz. En kısa sürede sizlere dönüş yapacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.