Genel Blog

Instance Controller

23

Instance Controller

Instance Controller uygulaması, Windows işletim sistematik bilgisayarlarda bir programın aniden fazla defa açılmasına engel olabileceğiniz ve böylece sistem kaynaklarının korunmasına muavin olabileceğiniz araçlar arasında yer alıyor. Bilhassa fazla sayıda kullanıcının kullandığı sunucu bilgisayarları gibi bilgisayarlarda işinize yarayacak olan tatbik, tek bir işlem veya programın sadece bir tane açılabilmesini sağlıyor.

Bu işlemi dilerseniz bütün bir bilgisayar üzerinde uygulayabiliyor, dilerseniz de sadece belirlediklerinizin sınırlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Belirlenen uygulamalar bir kere açılsalar bile bu koşul hemencecik kayıtlara ekleniyor ve sistem yöneticilerinin sonradan logları incelemeleri olası hale geliyor.

Programa dair bütün ayarların bir ini dosyası içerisinde saklanması, hem yedekleme hem de kolay ayar değişiklikleri gerçekleştirebilme imkanları için tatmin edici olanağı sunuyor. Herhangi bir montaj gerektirmeden direkt olarak kullanıma başlayabildiğiniz için flash diskinize koyarak bile istediğiniz değin PC’de kullanmanıza izin veriliyor.

Instance Controller, hem bireysel bilgisayarlarınızda keza de çoklu kullanıcıların olduğu bilgisayarlarda geniş bir program başlangıç kontrolü sunduğu için işinizi görecektir ama çeşitli zararlı yazılımların da çok kez kendilerini açmalarına engel olabildiği için virüslere karşı da etkin olabileceğini açıkça belirtmek lüzum.

Eğer PC’nizde bulunan programların açılmalarını denetlemek istiyorsanız denemeden geçmemenizi öneriyorum.

İndir

Bir önceki yazımız olan ExtractFace başlıklı makalemizde cheap extract face, extract face ve extract face dropshipping hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.