Genel Blog

IObit Uninstaller

38

IObit Uninstaller

IObit Uninstaller, PC kullanıcılarının bilgisayar bakımlarını ve program kaldırma ihtiyaçlarını fazla daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için kullanabilecekleri ücretsiz araçlar arasında yer alıyor ve böylece bir vakit sonradan PC’lerimizde patavatsız programların ve verilerin birikmesinden kaynaklanan yavaşlamaların ve sıkıntıların ortadan kaldırılmasında kullanılıyor.

Zira programı kullandığınızda, Windows’un kendi Program Ekle/Kaldır menüsünde yer almayan ya da buradan kaldırılması mümkün olmayan bütün programları ortadan kaldırmanız muhtemel ışık halkası geliyor. Ayrıca bilgisayarınızda önceden yüklü olarak gelen Windows 8 ve 8.1 uygulamalarını da ortadan kolayca kaldırabiliyorsunuz.

Uzun süreli PC kullanımlarında, bilgisayarın kayıt defterinde binlerce program ve uygulamanın artıkları birikmektedir. Programlar sistemden kaldırılsalar bile bu artıklar orada durmaya devam ederler ve IObit Uninstaller bu artıkları da hedefleyerek bilgisayarın tescil defterinin boşboğaz girdilerden korunmasına muavin olmakta hiç bir sorun yaşamıyor.

Eğer program kaldırma işlemleri veya kayıt defteri arıtma sırasında bilgisayarınızda herhangi bir sorun meydana gelirse, bu sorunlardan geri dönüş yapabilmek için otomatik olarak sistem geri doldurma noktası da yaratabilmenize olanak tanıyan program, bu işleve gereksinim duymayacağınız kadar stabil bir şekilde çalışıyor.

Ara Sıra Windows güncellemelerinin da özellikle eski bilgisayarlarda sorunlara sebep olabilmesi nedeniyle kullanıcılar bu güncellemelerden kurtulmak isteyebiliyorlar. IObit Uninstaller’ın Windows Update silme özelliğinden faydalanarak PC’nizde sorunlar çıkaran güncellemeleri de ortadan kaldırabilirsiniz.

Web tarayıcınıza bir şekilde bulaşan ve geri kaldıramadığınız zararlı eklentilerin de ortadan kaldırılması için programdan faydalanabilirsiniz. Bu eklentiler aralarında anasayfa değiştiren eklentilerden tutun da arama motorunu değiştirenler veya bireysel bilgilerinizi çalmaya çalışanlara dek fazla değişik durumlarla rastlamak mümkün olduğundan bir an önce sisteminizden temizlemeniz gerekmekte.

Bedava olarak sunulması ve fazla kolay kullanılır bir arayüzle birlikte gelmesi onu program kaldırma araçları arasında oldukça değerli bir yere koyuyor. Eğer Windows’un standart program kaldırma uygulamasını etkisiz buluyor ve daha kökten bir çözüm arıyorsanız şüphesiz bilgisayarlarınızda bulundurmanız gereken sistem bakım uygulamaları aralarında yer almalı.

İndir

Bir önceki yazımız olan PC Booster Plus başlıklı makalemizde ?oklu dosya taratma, bilgisayar hafifletme ve ge?ici dosyalar? silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.