Genel Blog

iPad sıfırlama nasıl yapılır? Resimli Anlatım

12

iPad sıfırlama nasıl yapılır? Resimli Anlatım

iPad işletim sistemi iOS, yeni adıyla iPadOS, iPad’inizde bazen ciddi sayılan bazı sorunlara yol açıyor. Ancak bu sorunlar yazılımsal olarak çözülebiliyor. Bu noktada iPad’i iki ayrı yöntemle fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapabiliriz.

Usul 1: iPad üzerinden sıfırlama

Adım 1: İlk olarak cihazı sıfırlamamız için Bul özelliğini kapatmamız gerekiyor. Bunun için Ayarlar > iCloud isminiz > Bul > iPad’imi Bul adımından bu özelliği kapatın.

Adım 2: Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsünden Bütün İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneği ile iPad’inizi ilk aldığınız günkü haline yani fabrika ayarlarına dönüştürebilirsiniz.

Usul 2: iTunes ile iPad sıfırlama

iPad’de şu işlemleri yerine getirmek için bir Mac ya da Windows PC kullanabilirsiniz: iPad bütün verileri ve ayarları silmek, iPad’i fabrika ayarlarına döndürmek ve en son iPadOS sürümünü yüklemek. iPad’de Ayarlar’ı açamıyorsanız iPad’i fabrika ayarlarına döndürmek için şu adımları peşine düşüp takip edin:

Adım 1: iPad’i bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın.

Adım 2: Windows PC kullanıyorsanız iTunes uygulamasını açın. macOS 10.15 ve daha yeni bir sürüm kullanıyorsanız Finder kenar çubuğunda iPad’inizi seçin.

Eski macOS sürümü kullanıcısıysanız iPad sıfırlama için Windows PC’de olduğu gibi iTunes kullanmanız gerekiyor.

Adım 3: Windows PC’deki iTunes penceresinin sol üstteki tarafında yer alan iPad simgesine basın, Özet‘i tıklayın ve iPad’e geri yükle‘yi seçin.

Rehberimizdeki iki yöntem ile iPad’inizi ilk günkü gibi kullanabilir, mevcut soruları ortadan kaldırabilirsiniz.

8. nesil iPad kutusundan çıkıyor

ShiftDelete.Net YouTube kanalında öbür içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda özellikleri ile uyarı çeken 8. tür iPad modelinin kutu açılışını gerçekleştirdik.

Bir önceki yazımız olan 12 adımda GTA 5 Türkçe yama nasıl yüklenir? Geçtiğimiz yıl Epic Games'in sınırlı süreyle ücretsiz olarak sunduğu GTA 5'i Türkçe oynamak isteyenler... başlıklı makalemizde grand theft auto v türkçe yama, gta 5 ve kurulum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.