Genel Blog

İsmail Özkan kimdir, kaç yaşında, nereli? İsmail Özkan’ın hayatı ve şarkıları!

25

İsmail Özkan kimdir, kaç yaşında, nereli? İsmail Özkan’ın hayatı ve şarkıları!

Demet ve Alişan ile Sabahtan Sabahtan programına misafir olan Müzik dünyasının sevilen seslerinden İsmail Özkan’ın hayatı merak ediliyor. İşte İsmail Özkan’a dair tüm merak edilenler…

İSMAİL ÖZKAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

İsmail Özkan 1977 yılında dünyaya gelmiştir. Baba kadar aslen Balıkesir Bigadiç’li olan sanatçının reel soyadı ise Aslantaş’tır. Babası Bayram Aslantaş uzun yıllar Koray Lisesi’nde fizik öğretmenliği yapmıştır.

İlk sahne deneyimini Barışma Manço’nun 7’den 77’ye isimli programı ile gerçekleştirdiğini belirten İsmail Özkan Ali Şuuri İlköğretim Okulu’nun ardından Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde orta ve Lise tahsilini tamamlamıştır. Lise eğitiminin ardından Diş Hekimliğini kazanmış oysa gönlünde müzik olması nedeni ile İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı sınavlarına girmiş ve kazanmıştır. Bir sene İTÜ Konservatuvar bölümünde açık fikirli arkasından ablasının da İzmir’de okuması ve ailesinin de ricası ile Ege Üniversitesinde Ses eğitimini tamamlamıştır.

Bilhassa çıkış şarkısı olan Düş Gözlüm ile internet üstünde de rekor kırmış ve bu şarkısı kısa sürede 7 Milyon izlenme rekorunu elde etmiştir. Keza dizi müzikleri ile de ilgilenen usta, İmkansız Aşk, Fikrimin İnce Gülü ve Hırsız Polis dizilerinin şarkılarını seslendirmiştir. 2017 yılında Esra Mimaroğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Serpil Naz isminde bir kızı vardır.

Bir önceki yazımız olan Hande Ünsal, Radyo D’de başlıklı makalemizde camera phone, free ve sharing hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.