Genel Blog

ISO to USB

41

ISO to USB

ISO to USB kullanıcılara Windows montaj USB’si hazırlama yani bootable USB oluşturma konusunda tezgâhtar olan bir iso yazdırma programı.

Bilgisayarlarınıza en ince ayrıntısına kadar ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir Windows montaj USB’si hazırlama programı olan ISO to USB temel olarak bilgisayarınızda oluşturduğunuz iso formatındaki kalıp dosyalarını USN flash belleklerinize ve portatif hard disklerinize yazdırmanızı muhtemel kılıyor. iso dosya formatı sahiden geniş detaylı evraklar dosyalarını açıklama etmektedir. Bu evraklar dosyaları içerisine çoğunlukla CD ya da DVD gibi optik medyalardaki dosyalar sıkıştırılıyor. Sonrasında ise bu iso kalıpları diğer disklere yazdırılıyor ve CD ve DVD’ler kopyalanabiliyor. Bir iso kalıbı meydana getirmek için CD/DVD gibi medyalardaki dosyaları kullanabileceğiniz gibi bilgisayarınızdaki dosyaları da iso arşivi içerisine alabiliyorsunuz. Bu Nedenle bilgisayarınızdaki dosyaları da optik medyalara iso kalıpları aracıyla yazdırabiliyorsunuz. Böylelikle basit biçimde USB’den format atma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ISO to USB hazırladığınız ya da sahip olduğunuz iso dosyalarını sadece optik medyalar haricinde USB depolama birimlerine de yazdırmanıza olanak veriyor. ISO to USB ile standart iso kalıplarının yanısıra önyüklenebilir Windows kurulum CD/DVD’lerinin iso kalıplarını da USB disklerinize yazdırabiliyorsunuz. Bu sayede USB diskinizi kullanarak bilgisayarında Windows kurulumu yapabiliyorsunuz.

ISO to USB’nin özellikleri şu şekilde:

BOOTMGR ve NTLDR boot modları desteklenmekte FAT, FAT32, exFAT, NTFS dosya sistemleri desteklenmekte Kolay ve anlaşılması mümkün arayüz

İndir

Bir önceki yazımız olan HDD Regenerator başlıklı makalemizde indir, onarımı ve programlarından hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.