Genel Blog

İştah Kesen Yiyecekler

125

İştah Kesen Yiyecekler

Perhiz yapmadan zayıflayabilmek amacıyla tok tutan ve iştiha kapatıcı etkisi kanıtlanan özel besinleri yiyerek işe başlamalıyız. İşte bu besinlerde mevcut ve içeriğindeki maddelerin hangilerinin bizi tok tutacağını bilmekte kâr var.
Diyet yapmanın arz print yanı, sevdiğiniz sağlam çok yiyecekten vazgeçmek zorunda tarz, üstüne aynı bile iştahınızla kelle almak zorunda kalmanız. Özellikle iştah kapatıcı etkisi olduğu kanıtlanan özel besinleri diyet yapmadan değersizleşmek üzere denemenizi öneriyoruz. Bu besinlerin üst üzerindeki etkileri, içeriklerindeki kâh maddeler ve görevleri şöyle sıralanıyor:
Karbonhidratlar: Kepek, buğday üzere hububat ürünlerinde, göveri ve meyvelerde bulunur. İçeriğindeki lifler, hazım sistemini harekete geçirir. Alelhusus karmaşa karbonhidratlar insanı tok cirim.
Triptofan: Vücutta serotonin oluşmasında ve hücrelere taşınmasında yüce aynı görev alır. Serotonin de iştah hissini azaltır. Hele muz, avokado, yulaf ve peynirde bulunur.

Krom: Vücuttaki insülin dengesini korur. Kan şekerinin düşmesi açlığa misil dil. Krom ihtiyacınızı diremek için fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler, brokoli ve hububat ürünleri yiyebilirsiniz.
Albümin: Duygusal sıkıntısını giderir ve iştahı kapatır. Bu protein, triptofan oluşturarak beyne taşır ve serotonin üretimini artırır. Bezelye, fıstık ve fasulyede bulunur.
Fruktoz: Meyvelerden elde edilen doğal şekerdir. Nefes şekeri dengesini kesinlikle etkilemez. Antrparantez aşındırmak sonrası tatlı ihtiyacı duymanızı engeller. Çilek ve bal, fruktozun ana kaynağıdır.
İyot: Tiroit Bezi hormonlarının yapımı için gereklidir. Açlık duygusunun gelişmesini engeller. Balık, iyotlu sodyum klorür ve soğan, iyot açısından berenarı zengindir.
Tok Tutan Tavsiyeler
· Karnabaharı ve brokoliyi hafifçe haşlayıp yoğurtla tatlandırın. Bu mahlut tel açısından varlıklı olduğundan, sizi ince süre tok miktar.
· Salatalığı evire çevire yıkayın ve kabuklarıyla gelişigüzel ince dilimler halinde kesip konusunda bol bol dereotu serpin. Kalorisi bulunmayan denilecek kadar birkaç olan bu sebze oldukça tok tutucudur.
· 250 gr mor eriği az buçuk tarçınla haşlayın. Bu semere fruktoz açısından az çok ensesi kalın olmakla birlikte lezzetli ihtiyacınızı bile karşılayacaktır.
· 200 gr ananası incerek doğrayın ve süzgeçten geçirin. İçine 100 gr kefir ve zihayat nane ekleyin. Ananasın içindeki enzimler, protein sindirimini hızlandırdığından az çok doyurucudur.
· Öğünler ortada acıktığınızda cılız erik yiyin. Cılız erik koku şekerinin düşmesini engeller. Ancak fazla abartmayın. Bire Bir kuru erikte 8 kalori var.
· Bir rabıt maydanozu blendırdan geçirip göveri suyuyla karıştırın. birkaç damla kötü biber sosu ekleyin ve amacıyla. Bu meşrubat yağ yakımını kolaylaştırır.
· Kırmızı elmayı uzun dilimler halinde kesip 1 çay kaşığı kıyılmış ceviz ve fire öz kaşığı yonca balıyla karıştırın. Bu kokteyl hem doyurucudur hem birlikte bağırsakları çalıştırır.
· Kahvaltıda armudu rendeleyin ve yulafa katın. Bu karışıma biraz üstelik yoğurt ekleyin. Armudun içeriğindeki fruktoz mufassal müddet açlık hissetmemenizi sağlar.
· Haset deli dolu eylemek amacıyla kendinize yulaf ezmesi hazırlayıp içine cılız meyveler katın. Bu, karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayacaktır.
· Portakal ve 50 gr ıspanak yaprağından oluşan ayrımsız salata hazırlayın. Salatayı 50 gr zarif yoğurt, tıpkı tutam sodyum klorür ve karabiberden oluşan aynı sosla tatlandırın.
Ananas Ananasta, bromelain adlı protein sindirici benzeri enzim bulunur. Bromelain sindirimi kolaylaştırır, vücudun su tutmasını azaltır, iltihapları giderir, Baş Döndürücü trombosit yapışkanlığını önlediği üzere tabii bire bir içki incelticidir. Ancak bromelainin içki tiner ilaçlarla beraber kullanılması önerilmez. Kâh kişilerde alerjik reaksiyonlar oluşturabilir yahut duygu atış hızını yükseltebilir.

Kimlik Karbonhidratlarhangi besinlerde bulunur Triptofan nedir Krom faydaları Albüminin faydaları Fruktozun faydaları İyotun faydaları kilogram verdiren yiyecekler iştah kapatıcı yiyecekler iştiha kapatıcı nebatat İştah Azaltan Besinler kefaret yapmadan zayıflamak istiyorum Karbonhidratların faydaları salatalığın faydası mor eriğin faydası

Yoruma kapalı.