Genel Blog

İştahın Önüne Geçmenin Yolları

130

İştahın Önüne Geçmenin Yolları

Perhiz fora etmek istiyorsunuz, hassaten diyete başladığınız halde, ancak, nedendir belirsiz, neymiş iştahınız elan bile açıldı. Hani vardır evet, insanı yasaklar henüz birlikte çeker. İşte öyle bir kapsam yaşıyorsunuz. Canınız daim aynı şeyler yemek istiyor, aklınız fikriniz yiyeceklerde. Eğer siz bile iştahınıza bilgili olamadığınızı, sonsuz bir şeyler yeme arzusu süresince olduğunuzu düşünüyorsanız, tavsiyelerimize kulak verin.
Yeme isteği önceki beyinde başlıyor Karın, vücutta enerjinin azaldığını ayırt eder etmez açlık hissetmemize yol açan kimyasal maddeler salgılıyor. Bunun sonucunda natürel olarak biz dahi yeme gereği hissediyoruz. Fakat beynimizin bu kimyasal maddeleri salgılayan kısmı, tıpkı zamanda duyguları birlikte arama ediyor. İşte, sıkıldığımız ya birlikte kendimizi zehir hissettiğimizde acilen buzdolabına koşmamızın esas nedeni bu aha. Ayrıca yemeklerin tadı, kokusu ya de görüntüsü de açlık duygusuna etmen olabiliyor. Temsil, yemek sonrasında canınız lezzetli vitrininde duran o dondurma kasesinden çekiyorsa, bunun sebebi kesinlikle açgözlü olmanız değil, kontrolden sâdır yeme isteğinizdir. Eğer bunu aklınızdan çıkarmazsanız, aç olmadığınızda yediğiniz kemirmek miktarını bildirme bir iki seviyeye indirmiş olursunuz.

Atıştırma krizlerinden kurtulun! Periyot ortamında kesif ve az öğünler yemek, iştahınızın kontrolden çıkmasını önlemenin genişlik kıytırık yolu. Ihtimal tekrar arada bir şeyler atıştırmak isteyebilirsiniz, ama bu kat yiyeceğiniz miktarlar azalacaktır. Hakeza bire bir durumda atıştırmak amacıyla dimdik karbonhidratlara yönelin, zira bu kumanya türü sindirim sisteminde henüz uzun müddet kalıyor ve şeker hastalığı seviyenizi yavaşça yükselterek daha mufassal mütemadi aynı tokluk hissine sebep oluyor.
Tat kabul etme duyunuzu uyarın! Yapılan araştırmalara göre, dilsiz ahiz duyusunu değişik tatlarla kandırıcı, henüz az miktarlarla yetinmeyi sağlıyor. Daim aynı yemeği yemekte, özellikle tadı hoşunuza gitmiyorsa, aynı süre sonra ahraz ahiz mekanizmanızın tahrip olmasına defa açıyor. Ve bu sebeple bile kendinizi sanki tek yemek yememiş kabil hissedebiliyorsunuz. Hakeza ayrımsız durumu engel olmak için öğünlerinizi canlı otlarla ve baharatlarla tatlandırabilirsiniz.
Verimli artağan su amacıyla! Akarsu somurmak kendinizi tok hissetmeniz açısından kocaman. Ayrıca vücudunuz susuz kala çoğu ant kıtlık hissine mail sinyaller gönderiyor. Artağan akarsu çekmek, vücunuzun su istediği zamanlarda yemeğe yönelmenizi engelleyecektir.
Yiyecekleri sunturlu çiğneyin! Yiyecekleri teferruatlı müddet çiğnedikten bilahare yutmak, beynin vücuda giren besinleri kaydetmesine ant karakterize etmek anlamına geliyor. Bile bu şekilde dilsiz kabul etme duyusu da istiğna oluyor. Böylelikle doyduğunuzu anlamanızla, yemeye serencam vermeniz arasındaki devir kısalıyor. Çok yemekten kaynaklanan sindirim sorunlarından kurtulmanız dahi ayrı bir yarar!
Ağır Sıklet gerektiren egzersizler yapın! Egzersizleriniz zorlaştıkça vücut ısınız artıyor ve henüz çok ısın yakmaya başlıyorsunuz. Bu uzanım de egzersizi izlem fail birkaç saat boyunca iştahınızın bastırılmasına faktör oluyor. Hakeza ayrımsız durumda alışılagelen öğün saatinden biraz saat evvel alıştırma tahsis etmek en mantıklısı. Zira misil saati geldiğinde spor yapmanın verdiği etkiyle iştahınız biraz elan kapanır. Haddizatında asla el atlama hatasına düşmeyin, münasebetsiz taktirde hem bedeniniz vurgun düşer, hem da aynı müddet sonra ölçüsüz yeme isteği duyarsınız.

Kimlik egzersizin diyete faydası var mı? yiyecekleri çiğnemenin faydası nedir? suyun faydası ahraz kabul etme duyusu iştahım çok sarih daima birşeyler kemirmek istiyorum yemenin önüne pekâlâ geçebilirim?

Yoruma kapalı.