Genel Blog

Java SE

27

Java SE

Oracle Java SE (Java Platform, Standard Edition), masaüstü ve spiker ortamları için Java uygulamaları geliştirme ve dağıtma izni verir. Günümüzün uygulamalarında olması gereken zengin kullanıcı arayüzü, performans, çok yönlülük, taşınabilirlik ve güvenliği sunması açısından Java tercih edilmektedir.

Oracle’ın Windows, Linux, macOS platformları için indirilebilir yazılım geliştirme paketi Java SE (Standard Edition), Java teknolojisi tabanlı kullanım ve minik uygulamalar dediğimiz applet yazan yazılım geliştiriciler için uygundur. Bedava olarak indirilebilen Java Platform, Standard Edition kısa adıyla Java SE’nin son sürümü Java SE 9 ile birlikte Java Platformu’nun modüle edilebilmesi, daha iyi performans, yeni standartlar için takviye gibi en fazla beklenen özellikler eklenmiş ve birçok iyileştirilme yapılmıştır.

Tüm platformlar için tehlikesiz, taşınabilir, yüksek performanslı uygulamalar için kullanılabilecek en iyi geliştirici paketi olduğunu düşündüğümüz Java SE – Java Platform, Standard Edition’ı göstermek için üç Java paketine ihtiyaç vardır. Yazılım geliştiricilere, Java uygulamaları , hata ayıklamak, takibini yerine getirmek için JDK (Java SE Development Kit) yüklemeleri; Sunucuda kullanım çalıştıran yöneticilere Java uygulamalarının dağıtımını yapabilmeleri için Server JRE (Server Java Runtime Environment) yüklemeleri; son kullanıcılara da Java uygulamalarını sistemlerinde çalıştırabilmeleri için JRE (Java Runtime Environment) yüklemeleri önerilmektedir.

İndir

Bir önceki yazımız olan Droplr başlıklı makalemizde appsumo, appsumo.com ve entrepreneurs hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.