Genel Blog

Jsmpeg-vnc

30

Jsmpeg-vnc

Jsmpeg-vnc kullanıcılara bilgisayarlarında oynadıkları oyunu başka bir bilgisayarın ya da mobil cihazın ekranına aktarma ve o cihaz üzerinden oynayabilme imkanı veren bir stream aracı. 

En Ince Ayrıntısına Kadar ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir oyun arabulucu olan Jsmpeg-vnc, esas olarak güncel oyunları çalıştırabilme potansiyeline sahip olan bilgisayarınızdaki görüntüyü bir videoya dönüştürüyor ve bu video yayınını ağ bağlantınız üzerinden diğer bilgisayarlara, cep telefonlarına veya mobil cihazlara aktarıyor. Sonrasında bu yayın internet tarayıcıları üzerinden takip edilebiliyor. Hem klavye ve fare komutlarınız da düşük gecikme değerleriyle sunucu bilgisayara aktarılıyor. Bu sayede epeyce yüksek kaliteli grafiklerle tarayıcınız üzerinde oyun oynayabiliyorsunuz.

Jsmpeg-vnc’i kendi bilgisayarlarımızda deneme ettiğimizde yazılımın akan bir şekilde gösterme aktarabildiğini ve komutları aktarmada gecikme süresinin epeyce kısa olduğunu gördük. Jsmpeg-vnc ile kendi bilgisayarınızda oyun oynuyormuşçasına düşük donanımlı dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda oyun oynayabiliyorsunuz. Bu sayede 64 bit işletim sistemi ya da yüksek donanım gereksinimi olan oyunları yeni bilgisayarlarınızda çalıştırarak görüntüyü 32 bit işletim sistemine sahip olan ya da düşük donanıma sahip olan eski bilgisayarınıza aktarabilir ve oyunu oynayabilirsiniz.

Jsmpeg-vnc’i mobil cihazlarımızda test ettiğimizde ise görüntünü akan değildi ve dokunmatik kontroller yetersiz kalmaktaydı. Ayrıca kontrolleri yapılandırma imkanı da bulunmamakta. Yazılımın gelecek sürümlerinde bu problemin çözülebilmesi mümkün.

Jsmpeg-vnc şu lahza için ses aktarmamakta. Ekran görüntülerinde Jsmpeg-vnc’i kullanarak tarayıcıda GTA 5 oynama işini nasıl gerçekleştirebildiğimizi görebilirsiniz.

Programın kullanımı biraz girift olduğundan Jsmpeg-vnc ile oyunları nasıl tarayıcılara aktarabileceğinizi bu blog yazımızda anlattık:

GTA 5 Tarayıcıda ve Mobil Cihazlarda Nasıl Oynanır

İndir

Bir önceki yazımız olan Free Opener başlıklı makalemizde document viewer, download free opener ve free opener hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.