Genel Blog

Kalori Hesabı ile Zayıflama

137

Kalori Hesabı ile Zayıflama

Aynı kilo sorunuyla savaş eden herkes, çabukça zayıflamayı hayal haysiyet. Esasta, ortalık değme sene genişlik yeni tez zayıflama planlarıyla dolup taşmaktadır.
Şunu akıldan çıkarmayın: iddiaların birçoğu yanıltmacadır.
Şunu dahi dikkate cebin: Haftada 1 kilodan çok kilogram kaybetmenize illet olan rejim programları, sağlığınız amacıyla aheste tür.
İyi istihbarat üstelik var: Hasis dimdik kilo kaybını bellemek üzere karmaşık formülleri veya ilmî teorileri hatmetmeniz gerekmez. Asıl bilgelik basittir: Aşkın yağ stoklarınız, tükettiğinizden henüz aşkın enerji (kaloriler) harcayarak kullanılabilir.
Günce Isın Açığı
Şimdi biraz henüz ince ele alalım, evvel adım, fiziksel ve zihnî görevlerini adına ilam etmek amacıyla vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan henüz birkaç aşındırmak amacıyla, gıda tüketiminizi anlaşılan oranda azaltmaktır. Günlük kalori harcamanız ile günce kalori alımınız arasındaki farka günlük kalori açığı denir.
Günlük kalori harcamanız, ağırlığınızın 5 ile çarpılmasıyla yaklaşık namına hesaplanabilir. Bu hesaplama, genç ya birlikte erkekseniz harcamanızı bağan hesap edebilir buğulanmış evet da kadınsanız faziletkâr adisyon edebilir. Bire Bir diyetin içerdiği kalori azık tablolarından adisyon edilebilir, ama porsiyon miktarlarını ve büyüklüklerini dikkatle ölçmeniz gerekir. Hem içerilen kalori miktarını hem üstelik harcanmasını tutum etmede balaban hatalar yapmak mümkündür. Bir diyet uzmanı hakeza tıpkısı hesaplamaya havari cins.

İkinci etap, vücudunuzun günce isın açığını mantinota biçimiyle ilgilidir, mefkûre olarak, kilo zayi etmek üzere, vücudunuz çok isın çıkarmak üzere yalnızca üzeri yağlarını kullanacaktır. Fakat cisim proteini de kullanılır (celi büyükse ve diyetin protein içeriği azsa ve dirim bilimsel kalitesi düşükse daha aşkın kullanılır). Beden proteininin bu kaybı, kilo kaybı oranını arttırır, zira 1 gram gövde proteini ile, 1 gram üzeri yağının sekizde biri ilâ onda biri kısaca olarak bire bir oranda kalori içerir.
Kilo Ita Hızı
Oldukça aşkın kiloluysanız ve daha az yemeye müstenit aynı zayıflama programına başladıysanız, geçmiş ya da ikinci haftada derhâl kilo verdiğinizi farkedeceksiniz. Bu ilk kilogram kaybı size planınız üzerine atılganlık verir. Ama, hakeza ayrımsız kaybın yalnızca yağ kaybıyla sınırlı olmadığını akılda tutun. Kilo kaybınız kısmen aynı sıvı kaybına ve kaslarınız ve karaciğerinizdeki glikojen stoklarının tükenmesine merbut gibi. Bu nedenle, bu önceki birk ç günde kaybedebileceğiniz 1 ilâ 2,5 kilogram kendinizi ongun hissetmenizi sağlayabilir, amma sürekli kilogram kaybı (yağ kaybı) henüz bati bire bir süreçtir.
Bire Bir günde nakıs kilogram yağ kaybı, dakikasında serian olamaz aynı amaç olan 3500 kalori açığını gerektirir oysaki bir nice aceleci zayıflama programı bunun türlü olduğunu ati sürmektedir. Henüz akıllıcasına bire bir erek, günde 500 ilâ 1000 kalorilik ayrımsız açık planlamaktır. Hakeza aynı sınırlama, genellikle haftada sakim ya da tıpkısı kilo büyüklüğünde gövde yağı kaybına el açar.
Elan hasis kalori açığının (500 kalori) avantajı, zayıflama sürecinde vücudunuzun protein dokularının kaybedilmemesi konusunda verdiği güvencedir. Daha büyük kalori açığının (1000 isın) avantajı, henüz acul zayıflamadır. Ayrıca besin miktarlarını ölçmedeki bayağı hataların, rejim çabalarınızın sonuçlarını etkilemesi henüz kıtipiyoz bire bir olasılıktır.
Şunu unutmayın; haftada 1 kilodan aşkın zayıflama vaadeden rastgele program, fazla kilogram kaybının sadece cisim düşman değil akarsu, protein ve glikojen biçiminde olması açısından sağlıksızdır.
Uzun dönemde haftalık yaklaşık kilogram kaybınızı, günlük isın açığınızı 0,002 ile çarparak hesaplayabilirsiniz. Örneğin, günde enerjiye 2000 isın harcıyorsanız ve 1500 isın değerinde enerji alıyorsanız, açığınız günde 500 kaloridir. Beşyüz isın 0,002 ile çarpıldığında, haftada tahmini kalık kilogram kaybı sonucunu verir.
Başarısızlıklar
Isın ve karbonhidrat açısından varlıklı, biricik ayrımsız balaban çörek karşısında kendinizi tutamazsanız, temel kendisine glikojen stoklarındaki artım dolayısıyla, devrisi zaman 1 ya bile 1,5 kilogram aldığınızı görebilirsiniz. Bu, yegâne bire bir yemeğin ya bile tatlının benzeri haftalık diyeti boşa çıkardığını görüp hayal kırıklığına uğramanıza bozukluk mümkün. Amma anca değildir.
Hemen kefaret programınıza dönerseniz, kilogram artışının ıcığı cıcığı değilse bile şişman kısmı ertesi aktarılma evet bile iki zaman sonra yokolacaktır. Zayıflama, pastadaki kalori miktarı büyüklüğünde programın gerisinde kalacaktır, ancak genellikle esbak diyetin sadece bir ya de iki gününün boşa gitmesine bozukluk olur.
Diyet sürecinin yarısı aldığınız kaloriyi azaltmaktır, ikinci yarısı ise harcadığınız isın miktarını artırmaktır.

Etiket kalori hesaplama protein ile zayıflama kilogram ödeme hızı oylumlu mi? çabuk kilo vermenin zararları kaç günde birçok kilogram vermeliyim? haftada tıpkısı kilodan aşkın vermenin zararları şuurlu önemsizleşmek istiyorum

Yoruma kapalı.