Genel Blog

Kaspersky Software Updater

127

Kaspersky Software Updater

Kaspersky Software Updater, bilgisayarınızda yüklü olan önemli programların güncellemelerini otomatik olarak kontrol edip güncel olmayanları tespit eden ve güncellemelerini yükleyebilen hem epeyce yardımsever keza de bedava bir yazılım.

Anti virüs alanında nam salan Kaspersky kadar geliştirilen program sade arayüzü ve kolay kullanımı ile ön plana çıkarken, bir fazla bilgisayarda en fazla kullanılan programlar için uğraşsız güncelleme fırsatı sunuyor.

Bildiğiniz üzere hem güvenlik açıkları keza de öteki özellikler sebebiyle programların daima güncel versiyonlarının kullanılmaıs gerekiyor. Ama bir fazla bilgisayar kullanıcısı, bilgisayar kullanım deneyimini etkilemediği düşüncesi ile aktüel olmayan programları ellemeyerek uzun zaman eski versiyon kullanmaya devam edebiliyor. Bu koşul çoğu zaman bir zarara yol açmasa bile mevcut risklerin olmadığını da söylemek olası yok. böylece programları güncel olarak kullanmak defalarca daha yararlı. Fakat program güncellemeleri bilhassa sayıları çok pozitif olduğu için külfetli bir meslek haline geliyor. Eğer bir akıllı telefon kullanıyorsanız, cihazınızdaki uygulamaları güncelleme işlemi ile ayrıntılarıyla benzer. Bu işlemleri kolaylaştıran hatta sizin yerinize otomatik olarak yapan Kaspersky Software Updater ücretsiz olarak bilgisayar kullanıcılarına sunuluyor.

Tek bir tıklama ile desteklediği programların sürümlerini denetçi yazılım, yapacağı tarama işlemi sonunda güncel olmayan programları tespit ediyor ve size sorarak aktüel versiyonlarını yükleyebiliyor.

Adobe Flash Player’dan Google Chrome’a ve Mozilla Firefox’tan VLC Media Player’a kadar geniş bir yazılım güncelleme desteği sunan Kaspersky Software Updater ile keza tehlikesiz ayrıca de bedava olarak programlarınızı güncel tutabiliyorsunuz.

Yazılımın güncelleme desteği sunduğu tüm programları aşağıdaki listede görebilirsiniz:

Adobe AIR Adobe Flash Player ActiveX Adobe Flash Player Plugin Adobe Reader XI Adobe Shockwave Player Google Chrome Mozilla Firefox Mozilla SeaMonkey Mozilla Thunderbird Opera Oracle Java JRE 1.7.x Oracle Java JRE 1.8.x Sun Java JRE 1.6.x TeamViewer VLC Media Player Wireshark

İndir

Yoruma kapalı.