Genel Blog

Kefaret Nil kimdir, kaç yaşında? Ege Kökenli hangi dizilerde oynadı?

24

Kefaret Nil kimdir, kaç yaşında? Ege Kökenli hangi dizilerde oynadı?

1993 doğumlu olan Ege Kökenli ilk olarak En İyi Arkadaşım dizisinde rol almıştır. Kefaret dizisinde Nil karakterini canlandıran Ege Kökenli hakkında merak edilenler haberimizde… Ege Kökenli nereli ve kaç yaşında?

Ege Kökenli kimdir?

Ege Kökenli, 20 Mart 1993 yılında Kırklareli’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini Haliç Üniversitesi’nde Konservatuar Eğitimi alarak tamamlamıştır. 2004 yılında rol aldığı En İyi Arkadaşım dizisi ile birincil oyunculuk deneyimini yaşayan Ege Kökenli; Anadolu Kaplanı, Yahşi Çekicilik, Öğretmen Kemal, Çalıkuşu, Çiçek, Asla Vazgeçmem ve Güneşin Kızları dizilerinde rol almıştır.

Son olarak FOX TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma dizisinde Yağmur karakterine hayat veren Ege Kökenli, 1,68 metre boyunda, 54 kilo ve Balık burcudur.Ege Kökenli bundan böyle Kefaret dizisinde Nil karakterini canlandırmaktadır.

Kefaret Nil kimdir?

Küçük bir Anadolu kasabasındaki dededen kalma uçsuz bucaksız topraklarını satıp müteahhitlik işine giren ve kısa zamanda yaptığı akıllıca yatırımlarla hatırı sayılır bir servete sahip olan Nurettin Anıl, karısının ölümü sonrası işlerini kızı Nil’e devredip emeklilik hayalleri kurmaktadır. Oldum mümkün öyle başarılı bir öğrenci olmayan Nil, özel üniversitenin işletme bölümünden mezun olması sonrası babasının inşa ettiği ve büyük bir reklam kampanyası ile açılan lüks bir AVM’nin idare heyeti başkanlığını yapmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kefaret uyarlama mı gerçek hikaye mi? Kefaret hangi kitaptan uyarlama? başlıklı makalemizde kefaret dizisi hangi romandan uyarlama, kefaret dizisi uyarlama ve kefaret hangi diziden uyarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.