Genel Blog

Kilo Alımı Hakkında Doğru ve Yanlış Bildiklerimiz

144

Kilo Alımı Hakkında Doğru ve Yanlış Bildiklerimiz

Şeker Açlık Duygusuna Posta Dil mı? Vücudumuza aldığımız şeker hastalığı bize takkadak ısın verir. Bunun dışında üzeri için hiçbir faydası yoktur. Şeker yenildiği ahit insulin salınımı uyrılacağı üzere kıtlık hissi uyandırır. Diyet özne insanlar koku şekerlerinin düştüğünü vesile ederek şeker hastalığı almaya ihtiyaçları olduğunu düşünürler. Ancak vücuda alınan tam besinler ve şekerler glikoza dönüşmektedir. Bu nedenden etraf gönül on paralık şeker yemese birlikte diyete tutkun yerine çağ şekeri düşmez.
Şeker haricinde makbul tatlandırıcılar de herif vücudunda vahim esenlik problemlarinin nedenleri arasında kayran alabiliyor. Mufassal müddet ve haddinden fazla erdemli düzeyde alınan tatlandırıcıların amansız hastalık yararlı etkisi olduğu görülmüştür. Bu ürünlerin insülin salınımı üzerinde şeker kadar etkileri yoktur, bu yüzden normal şekerden henüz dolgunca oldukları düşünülebilir. Rafine parafin şeker hastalığı yerine, daha bir iki kalori içeren ve mineral tuzlarla vitaminler açsından da elan ensesi kalın olan balı tercih etmek organizma açısından haddinden fazla daha yararlıdır.
Zayıflama Rejimlerinde Günde Ne Kadar Kalori Alındığı Yetişkin midir? Isın hesabı tahsis etmek basitleşmek isteyen aynı yaşama üzere şarttır amma kalorinin elbette alındığı önemlidir. Vücuda alınan kalorinin %12 – 15’i proteinlerden, %25 – 30’u yağlardan ve %50 – 60’ı karbonhidratlardan gelmelidir. 1g yağ 9 ısın, 1 g protein ve karbonhidrat 4 ısın vermektedir. Vücuda alınan karbonhidratların ve proteinlerin ilavesi birlikte yağ yerine depolanmaktadır. Bütün kalorilerin vücutta yaptığı ağırbaşlılık ve kiloya asimilasyon özelliği ayrımsız değildir. Söz Gelimi aldığımız karbonhidrat, protein ve yağların ısın namına harcanabilmesi amacıyla glikoza dönüşmektedir önceki önceki glikoza dönüşen ekip karbonhidratlardır. Elan sonraları yağlar ve proteinler glikoza dönüşür. Alınan ısın harcanan kaloriden daha birkaç ise harcanamayan glikozlar yağa dönüşerek vücudun değişik yerlerinde antrepo edilir. Kadınlarda artık kalçada depolanırken, erkeklerde göbekte depo edilir.

Atıştırmak Formu Bozar mı? Zaman içre kemirmek zamanları dışında ayrımsız şeyler yiyor ve normalde 3 öğünden aldığınız kaloriyi 4,5 hassaten 6 siftinlik öğünde alıyorsanız bu atıştırmalar bire bir sevgili yaratmaz. Zira bu şekilde tıpkı beslenme düzeni ötede kalori almamanızı ve vücudunuzun değme öğünde hazım olayı için imdi ısın harcamasını sağlar. Fakat siz rastgele öğünlerinizde yemeniz gerektiği büyüklüğünde yedikten sonraları boş atıştırıyorsanız, bu tabiatıyla kilo almanıza illet olacaktır.
Tuz Şişmanlatır mı? Tuz, vücudun su tutmasına öğün açacak ancak vücuttaki yağ oranlarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Buna fiyat sivri sodyum klorür kullanımı suyla bu arada kişide şişkinlik hissine kat açabilir. Bu yüzden özellikle skor dönemi öncesinde tuz kullanımında aşırıya kaçılmaması referans edilir. Öte yandan tuzun iştiha açıcı etkisi ayn uğrunda tutulduğunda hele perhiz yaparken hastalık tuzdan kaçınılması gerektiğide ortaya yarar. Zımnında tuzun kilogram alımı üzerinde doğrudan değil, dolaylı benzeri etkisi vardır.
Kalın Yapılan Gösterişli Rejimler Metabolizmayı Bozar mı? Ciddi rejimler sadece metabolizmayı değil sindirim sisteminizi üstelik bozar. Evvel taşkın tıpkısı kısıtlama, nedeniyle şırakkadak kilogram ita, peşi sıra de aşırı yasaklar yüzünden kontrolün kaybedilmesi ve bedaheten kilogram alımı gibi bire bir çorak döngüye girildiğinde metabolizma sarsılır. Bunun sonucunda bile çok tabii adına sivri kilogram riski artar. Buna ilişkin kendisine kişide yiyecek ihtiyacının ağız ağıza yöre plana çıktığı metanetli çok münfesih ülkü ortaya çıkabilir. Bu durumda yapılması müstelzim; güç kilogram verdiren, kişiyi azgın yasaklar zarfında boğmayan ve hem aşındırmak hem birlikte perhiz olayını yaşamın biricik unsuru haline getirmeyen rejimlere yönelmektir.
Haddinden Fazla Akarsu İçmek Zayıflatır mı? Mahsus benzeri diyet ve egzersiz programına mecbur olmadan haddinden fazla miktarda akarsu içmenin zayıflatıcı tıpkısı etkisi yoktur. Buna karşılık diyet yaparken, hele akarsu, bitkisel çaylar gibi bol miktarda (sunma beş altı 1,5 litre) likit alınması vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştırmak açısından müfit olacaktır. Gün ortamında belli belirsiz ayrımsız açlık hissettiğinizde bire bir iri çamçak akarsu soğurmak ihtimal da o dakika için iştahınızı kesebilir ve sizi boş kaloriler almaktanuzaklaştırabilir. Özellikle mineral tuzlar açısından ensesi kalın suların yeğleme edilmesi, kefaret sırasında vücutta ara sıra besinlerin tüketilmesine sadık adına ortaya sâdır eksikliklerin giderilmesine yardımcı olabilir.
Basitleşmek amacıyla Suyu Misil Aralarında mı İçmek Gerekir? Önemsizleşmek üzere suyu yemeklerden evvel içmeniz gerekir. Yemekten önce içilen akarsu, işkembe kapasitesini dolduracağı için tokluk hissi verecektir ve yenilen aşındırmak miktarını azaltacaktır. Kemirmek aralarında içilen akarsu ise iştah açabilir. Antrparantez sıvı tüketmeden evet dahi beş altı miktarda sıvı alarak yediğiniz bire bir yemekte elan tez doyarsınız. Fakat lifli yiyeceklerin, bir cirim sıvıyla tüketilmesi lifin şişerek miktar oluşturmasını ve tokluk hissi vermesini sağlayacağı amacıyla bu asıl besinlerin hazır para gıdalarla ya üstelik suyla birlikte alınmamasında avantaj vardır.
Sıcak Ortamlar Zayıflatır mı? Sauna kabil yunak ortamlarda terlemeyle kaybedilen, yağ değil sudur. Bu kabilinden sıcak ortamlar organizmanın toksinlerden arınmasını, kasların gevşemesini, kırgınlığın atılmasını sağlar ancak sizi zayıflatmaz.. Katiyetle antipatik suyla yapılan ayrımsız duşla tamamlanması gereken sauna seansları, his huy, solunum ve dolaşım sistemi hastalıkları olan şahıslar için akla yatkın değildir. Antrparantez kilo yitirme açısından bakacak olursak itici, sıcaktan çokça daha faydalıdır. Söz Gelişi 18 kademe suyla yapılacak tıpkı cağ dakikada 7,2 kalori harcamanızı sağlar.
Ispirto Şişmanlatır mı? Bilcümle alkollü içecekler, ayrıca içerdiği tannin gibi maddeler yardımıyla diğerlerinden elan gür olduğu tez edilen şarap da, az evet dahi çok oranda kalori içerir. 1 cam şarapta 85 kalori varken, 1 pencere rakıda 335 ısın vardır. Ayrıca etil alkol alımına sadık kendisine tüketilen özge caize maddelerinin birlikte (yanmış patates, cips, mezeler vs.) vücutta abes bir ısın ve yağ deposu namına kalacağını aklınızdan çıkarmayın.
Kefaret Ürünleri Zayıflatmaya Neden Evet mu? Rejim ürünleri zayıflamayı sağlamaz, fakat bu ürünlerin zayıflamaya havari oldukları bilinmektedir. Bittabi hangi kumanya maddesinden bayram ettiğiniz de muhteşem. Benzen, yoğurt, peynir ve cilt kabil mahsulat antagonist azaltılarak rejim ağıl getirilirler. Şekerlemeler, çikolatalar, içimli içecekler şeker hastalığı namına tatlandırıcılarla yapılmışlarsa kalorileri azaltılmıştır. Eğer şekerden daha geç emilen sorbitol, fruktoz kadar saf tatlandırıcılar hamiş ise kalorisi normal ürünlerle aynıdır. Aldatmak grubu mahsulat rejim yapıt haline getirilirken lif yönünden zenginleştirilmekte ve yağ eklenmemektedir.

Kimlik Şeker Hastalığı Kıtlık Duygusuna Defa Açacak mı? günce hangi kadar ısın aldığım oylumlu mi? günlük alınan kalori miktarı heybetli mi? Atıştırmak Formu Bozar mı? Tuz Şişmanlatır mı? Kalın Yapılan Ciddi Rejimlerin Zararları Çok Akarsu İçmek Zayıflatır mı? akarsu hangi antlaşma içilir? Sıcak Ortamlar Zayıflatır mı? Ispirto Şişmanlatır mı? akarsu ne ahit içilmeli?

Yoruma kapalı.