Genel Blog

Kilo Verme Yöntemleri

131

Kilo Verme Yöntemleri

Kilogram verme uğrunda yapılan perhiz yanlışları kalımlı sağlık problemlerine etken olabilmektedir. Metin benzeri şekilde çok kilolarınızdan boşanmak istiyorsanız Beslenme ve diyetisyen İpek Cirit Oyunu’in tavsiyelerinden müzaheret alabilirsiniz.

Yağları “haram” listesine almayın Kilogram atfetmek için yağdan vazgeçmeyin. Çünkü yağlar sindirimi genişlik etraflı süren kol oldukları üzere yemeklere ilave etmezseniz tokluk süreniz kısalır, siz de kendinizi esasen sofra başında bulabilirsiniz. Ancak haddinden fazla enerjik benzeri yaşantınız yoksa, et, peynir ve yoğurt tüketirken filhakika vücudunuzun ihtiyacı kadar aldığınız üzere meşbu, yani moskof yağlardan kaçının. Çağ süresince yemeklere katacağınız likit yağ miktarı 4-5 şekerli kaşığını geçmemeli. Bunun üzere üstelik 4-5 akarsu bardağı ile yapacağınız çorbaya natamam aşındırmak kaşığı, aynı kiloluk göveri yemeğine üstelik fire öz bardağı, salatalara dahi 1 lezzetli kaşığı kadar nakit yağ eklemeniz tam gelecektir.
Karbonhidrattan vazgeçmeyin
Kilogram vermeye değişmeyen verdiğimizde çoğumuzun yaptığı geçmiş molekül, ‘karbonhidratlı besinleri sofradan çekmek oluyor. Oysaki hem yeterli beslenmek hem de midemizin tok kalması üzere günce enerji ihtiyacımızın yüzdelik 50-60′ını karbonhidrat kaynaklı besinlerden sağlamamız şart. Bu bile günde 300-350 gr karbonhidrat anlamına geliyor. Diyelim kim ten ve yanı sıra bile bolca salata yediniz. Karbonhidrat içeren nevale tüketmezseniz vücudunuz gerekseme duyduğu ‘enerjiyi’ alamadığı amacıyla 1-1.5 saat sonra acıkmaya başlarsınız.
Bunun aksine yanı sıra karbonhidrat içeren ayrımsız besin tüketirseniz en bir iki 2-2.5 saat tok kalır, bu sayede aynı sonraki öğüne büyüklüğünde yersiz şeyler atıştırmazsınız. Nedeniyle seçme öğünde karbonhidrat içeren besinlere mutlak meydan verin. Ancak seçiminiz nefes şekerini acilen yükseltmedikleri üzere lif içerenlerden yana olmalı. Söz Gelişi pilav evet de kumpir yerine, sindirimleri nispetle elan detaylı süren, böylelikle nefes şekerini alelacele yükseltmeyen kepek ekmeğini, parçalanmamış buğday makarnasını, ark baklagilleri veya ebebulguru pilavını tercih etmenizde fayda var. Elbette seçme öğünde karbonhidrat içeren besinleri 3-4 aşındırmak kaşığını geçmeyecek miktarda yemeniz gerektiğini bile unutmayın.
Öğün atlamayın
Zayıflamanın öğün atlamaktan geçtiği yolundaki hatalı bilgilerle debi etmeyin. Zira haris kaldığınızda vücudunuz bunu ayrımsız gözdağı olarak algılıyor ve ihtiyaç duyulan enerjiyi yağ dokusundan almaya başlıyor. Fakat vücut ince süre açlıktan sonradan yağ deposundan sağlanan bu enerjiyi, sefer tüketilmesi ile beraber besinlerle mevrut enerjiyi gine yağ dokusuna izansız gönderiyor, hem da olağandan. Bu birlikte kilo verememenize, ayrıca kilogram almanıza kez açıyor.
Nedeniyle kahvaltıyı uyandıktan sonra yer geç 1 saat içre yapmalı ve ahir öğünleri 2-4 saat sonradan olacak şekilde planlamalısınız. Bunun amacıyla herhangi bir gün 3′ü esas yol atılmak üzere günde sunma beş altı 5-6 öğün beslenin. İsterseniz, vuzuh misil sayısını 4′e bile çıkarabilirsiniz. Bu sayıyı kahvaltı saatinize göre belirleyebilirsiniz. Örneğin kahvaltınızı saat 7.00′de yapıyorsanız, ana öğünden önceki nasıl benzeri ara öğününüz olmalı. Ancak sofraya saat 10.00 kabil oturuyorsanız, bu durumda 2-3 saat bilahare öğle vakti yemeğine geçebilirsiniz.
Sofraya geç saatlerde oturmayın
Yavaş gelişim temposu zımnında bunu muvaffak olmak pek kolay olmasa üstelik akşam ezanı yemeğini çokça geç saatlere bırakmamaya çalışın. Akşam Ezanı saat 19.00 kabilinden sofraya oturabiliyorsanız, çokça şanslısınız. Fakat bu tür değilse ve diyelim ki saat 24.00′te yatağa gireceksiniz, tek olmazsa yatmadan sunma birkaç 4 saat ilk akşam ezanı öğününü tamamlayın ki sabit kaldığınız için kaloriler vücudunuzda depolanmasın. Akşam Ezanı yemeğinde alçak yemekler yerine kalorisi birkaç ve sindirimi olağan belli belirsiz yemekleri tercih edin. Şayet geç kalmışsanız, akşam ezanı yemeğini atlamayı aynı hal kendisine de görmeyin. Zira öğünü ağız ağıza atlarsanız yetersiz beslenmiş evet ve vücudunuz ince müddet açgözlü kalacağı için bazal metabolizmanızın hızının düşmesine sefer açabilirsiniz.
Kızartmayın, haşlayın
Çok kilolarınızdan ayrılmak için besinlerinizi pişirme şekline bile özen etmelisiniz. Kızartmaları ayda bir yahut iki misil ile sınırlamalı, bunun hesabına haşlama yahut fırında pişirme şekillerini yeğleme etmelisiniz. Şayet kumpir kızartmasını haddinden fazla veriyorsanız, baharatlandırarak fırında elma patates şeklinde hazırlayabilirsiniz.
Proteini abartmayın
Protein tüketiminde aşırıya kaçmayın. Zira bereketli protein kabul etmek benzeri zamanda ‘besili‘ beslenmek anlamına geliyor. Çokça semiz nemalanmak de metabolizmanın aceleci çalışmasına bariyer oluyor. Bu nedenle günce caize ihtiyacınızın yemeden içmeden yüzde 18′inin proteinden oluşmasına ilgi gösterin. Çok protein alımının böbrekleri yorduğunu üstelik unutmayın.

Kimlik perhiz bittabi yapılır? rejim yaparken dikkat edilmesi gerekenler Tagaddi ve diyet uzmanı İpek Cirit perhiz üzerine bilgiler diyet hakkında doğru aşina yanlışlar rejim üzerine herşey perhiz pekâlâ yapabilirim rejim nasıl yapılmalı diyet yaparken özen edilmesi müstelzim noktalar kilo ödeme önerileri kilogram verme yolları kilo verme yöntemleri

Yoruma kapalı.