Genel Blog

Kilo Verme Yüksek Tansiyonu Önler mi?

154

Kilo Verme Yüksek Tansiyonu Önler mi?

ABD’bile yapılan benzeri araştırmada, fazla kiloların verilmesiyle yüksek tansiyonun önlenebildiği saptandı. Uzmanlar, normal kilogram vermenin birlikte, faziletli tansiyonu arama fail ACE enziminin işlevini azaltıp, erdemli tansiyonun düşmesini sağlayabildiğini ifade ediyorlar.
Atlanta kentindeki Emory Üniversitesi’nde, faziletkâr tansiyonun yağ dokularındaki enzim ve hormonlar marifetiyle arama edilebildiği olasılığı göz önüne alınarak, şeker hastası olmayan iri 16 denek üzerinde araştırı yapıldı.
Erdemli kalori kısıtlaması yerine, normal perhiz meri deneklerin 5 hafta zarfında, çok kilolarının yüzdelik 5 ile 10’unu kaybettikleri, deneklerde ACE aktivitesinin ise averaj yüzdelik 18 azaldığı gözlendi.

Bibi balaban diyebileceğimiz bazen deneklerde birlikte yüksek tansiyonu kontrol fail angiotensin-converting enzim (ACE) aktivitesinin önlenebildiği belirlendi.
Efdal tansiyonu kâin hastalar, ACE engelleyici ilaçlar kullanarak, önsezi, zillet ve diyabet ile ilişkin böbrek hastalıkları riskini azaltabiliyor.
Bakir araştırmada, şişmanlarda faziletli tansiyonun, hormonal ve enzim ile ilişik değişimden kaynaklandığının saptandığı açıklandı.
Daha ahir araştırmalarda, kilo vermenin, ACE engelleyici faziletli tansiyon ilaçları kadar deli dolu olup olmadığı gözlenecek.
Araştırma raporu, Journal Obesity Research isimli dergide yayımlandı.

Etiket efdal gerginlik uzmanlardan efdal tansiyonla ilişik açıklamalar efdal tansiyona çözüm önerileri efdal tansiyonla ilgilendiren tetkikat tevettür ilaçları

Yoruma kapalı.