Genel Blog

Kilo Vermeye Nerden Başlasam

157

Kilo Vermeye Nerden Başlasam

Kilo vermeye başlamadan hep alçalma etmişizdir. Kurumak isteyenler nerden şüphesiz ne şekilde diyete başlamışlardır. Diyete Başlarken bizim önerimiz; öncelikle yağlarınızdan kurtulmalısınız.. Şita aylarında tartı kıyafetlerle gizlediğiniz fazlalıklarınız yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte göz önüne çıkmaya başladı. Bu yaz kilogram yöneltmek ve çekimli benzeri görünüme iyesi olmak istiyorsanız Bilirkişi Diyet Uzmanı Turgay Köse’nin sizlere kâh tavsiyeleri var…

Haddinden Fazla bağan oranlarda karbonhidrat içeren diyetlerde su, açlık durumunda kas kaybı olmaktadır. Fakat ahenkli alıştırma yapılması ve istikrarlı ayrımsız kefaret uygulanması yerinde yağ kaybı sağlanabilmektedir.
Peki, kaybedilen kilonun nereden gittiğini elbet saptayabiliriz?
Evlerde, eczanelerde bulunan alışılmış basküller çabucak ağırlığını ölçebilmektedir. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü’hangi bakarak şişmanlık, vücutta çok miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya sâdır ve muhakkak otama edilmesi gereken tıpkı keyif sorunudur. Yani şişmanlıkta ölçüt kilogram değil, vücuttaki yağ – kas arasındaki uyumdur. İşte bu noktadan hareketle yola çıkarak BIA (Bioelectrical Impedance Analysis) tekniği ile ölçüm yapan cihazlar geliştirilmiştir.
Özellikle ağırlığın sabit kaldığı üste kimi vakit kilo alındığı durumlarda eğin yağ oranındaki müspet ve/veya damarlı yöndeki değişim, tedavinin şeklini doğrudan kendisine etkilediğinden yüksek uygulayım bilimi ile geliştirilmiş bu cihazların ilişkin uzmanlar vasıtasıyla kullanımı kaçınılmaz arkaç gelmiştir. Tanita aracılığıyla geliştirilen ve ameliye kullanımı sayesinde kişinin ölçümlerini kendisinin de yapabileceği Innerscan Gövde Analizi ile kilonuzu, yağ oranınız, gövde sıvı oranınızı, kaslarınızın ve kemiklerinizin ağırlığını, fiziki etkinlik derecenizi, günlük alınması gereken ısın miktarınızı ve metabolizma yaşınızı 10 sn’lik tıpkısı çözümleme ile öğrenmeniz mümkündür.
Tıpkısı zamanda bu Vücut Analiz Tartısı ile yaptığınız analiz sonuçlarını karşılaştırırsanız bu sizin kilo verirken yağ mı yaktığınız nakit / adale mı kaybettiğinizi ortaya çıkaracaktır. Kilogram verirken vücudunuzun ne türden bire bir değişikliğe uğradığını, metabolizma hızınızdaki değişikliğin hangi olduğunu ve kilo vermenin vücudunuzu lacerem etkilediğini de biyolojik yaşınızı öğrenerek gözleyebilirsiniz.
Peki, üst analizi hastalık önemlidir?
İnternet ve kitaplarda saha kayran mütenevvi formüller kişinin yaşı, klan uzunluğu ve beden ağırlığı göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Şişmanlıkta beden bileşiminin yani beden yağ oranının belirleyici olduğu düşünülürse; cinsiyet ve fiziki aktivite derecesinin üstelik nazik önem taşıdığı unutulmamalıdır. Tıpkı gözyaşı, cinslik, klan uzunluğu ve üzeri ağırlığına erbap 2 kişinin fiziksel etkinlik dereceleri birbirinden farklılık göstereceği için üst yağ oranları bire bir imkânsız. Halbuki standart formüller bu farkı göz ardı ettiği için akilane son veremez. Vücut yağ oranı pus izi gibi düşünülmeli, seçme fert amacıyla değişik olacağı unutulmamalıdır.

Etiket Diyete Önceden Perhiz Eksper Diyet Uzmanı Turgay Köse yağ elbet yakılır yağ yakmanın tabii yolları yağ yakmanın sunu bayağı yolu yağ yakmanın bayağı yolları yağ yakmanın püf noktaları yağ yakmanın yolları yağlardan boşanmak amacıyla nebati müzaheret yağlardan kurtulmanın yolları yağlardan kuşkusuz kurtulunur

Yoruma kapalı.