Genel Blog

Kingo Android Root

36

Kingo Android Root

Kingo Android Root, Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarları üzerinden Android telefon ve tabletlerini rootlamak isteyen kullanıcılara bedava olarak sunulan, kullanımı kolay ve başarılı bir yazılım. Standart bilgisayar ve mobil aygıt kullanıcılarının ble rahatlıkla yapabileceği bir operasyon dek kolay ülkü getirilen Root, cihazlarınızın garanti süresini sona erdiriyor. böylece cihaz Rootlamadan önce tamamen düşünmenizi ve buna kadar hareket etmenizi tavsiye ederim.

Normal şartlarda root işlemi standart seviyedeki kullanıcıların yapabileceği kolay bir operasyon yok. Ama Kingo Android Root ile bu operasyon tek tuşa iniyor. Peki rootlamak Android cihazlarınıza ne gibi katkı maddesi sağlıyor.

Android cihazlarınızı Rootlamanız için geçerli nedenler:

Bakımlı özelliklerin açılmasını sağlar Firmaların cihazlara kurulu olarak sundukları uygulamalardan kurtulma Cihazınızın belirli oranda hızlanması Reklamları kaldırma Daha uzun pil ömrü

Yukarıdaki root atmanız için geçerli sebeplerin bazıları birbirlerine tabi olarak artan zincirleme tamlamalar. Bir çok uygulamadan kurtarmak doğal olarak daha eksik batarya tüketeceği gibi cihazınızın belleiğini kullanmayarak cihazınızın hızlanmasını da sağlayabiliyor.

Uygulamayı kullanarak Android cihaz Root’lama adımları:

İlk olarak programı Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirerek yüklemeniz gerekiyor. Program yüklendikten daha sonra, Android cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor. Program cihazınızı tanıdıktan sonra ekranın altındaki ”ROOT” tuşuna basarak beklemeniz gerekiyor. ”Root Succeed” yazısını gördükten daha sonra ekran altındaki ”Finish” tuşuna tıklayarak cihazınızı baştan başlatmanız gerekiyor. Ve Root işlemi tamamlandı. Bundan Böyle cihazınız Rootlu!

Android telefon yada tabletinizi bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlarken internet bağlantınızın da olduğunu yoklama ediniz. İnternet bağlantısı değil ise Root işlemine başlayamazsınız.

Not: Android cihazlarınızı Root’lamanın yararları olduğu gibi, izah etme başında da belirttiğim üzere cihazınızın garantisini ortadan kaldırıyor. böylece Root’layacağınız cihazın ya garanti süresinin her yerde olması yada kendinden fazla belirlenmiş bir mobil kullanıcı olmanızı öneriyorum. Somurtkan durumlarda istenmeyen olaylar ile karşılaşabilme ihtimaliniz bulunuyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan GetFoldersize başlıklı makalemizde getfoldersize, getfoldersize download ve getfoldersize free download hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.