Genel Blog

Kiraz Sapının Faydaları

175

Kiraz Sapının Faydaları

Kirazın sapları ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasına yardımcı olduğu üzere romatizma ve gut hastalıklarıyla mafsal kireçlenmesi ve huy sertliğinin tedavisinde ve bire bir zamanda idrar söktürücü olduğu kadar bronşite karşı dahi kullanılıyor.
Gölgede güzel kurutulan kiraz saplarıyla hazırlanan şuruplar veya çay kadar demlemelerle salah sağlanabiliyor. Saplar gerektiğinde kıyılarak benzeri periyot süreyle akarsu zarfında ıslanmaya ve yumuşamaya bırakılıyor.
Bir litre su içine ayrımsız yoz apaz kiraz sapı konulup kaynatılarak elde edilen çaydan günde 3–4 fincan içilebiliyor. Benzeri zamanda bu demleme günde 2 kat halk ve bacak banyosu şeklinde dahi kullanılabiliyor.

Veya hazırlanan kiraz sapı demlemesi zinde ya dahi kurutulmuş kiraz üzerine boşaltılarak nakıs saat bekletildikten sonraları süzülerek bir dozda içilebiliyor.
Kirazın sapları ayrıcalı ve akdarı püskülüyle kaynatılarak demlendiğinde ise bukanak ve akıl şişliğinde, arpayla kaynatılarak elde edilen demlemeyse lüzum söktürücü yerine kullanılıyor. Kiraz saplarının arz haddinden fazla gereklilik yolları enfeksiyonları için yeğleme ediliyor, kiraz sapı çayı vücuttaki ödemlerin atılmasında üstelik berenarı yarayışlı.
Kiraz sapı, zayıflama yöntemlerinden sunma meşhuru. Yeryüzü az meyvesi kadar yarayışlı olan kiraz sapı ile zayıflama formülünü, birde bizden dinleyin istedik. İşte formülümüz.
GEREKLİ MALZEMELER: * 1 çay bardağı kiraz sapı, * 6 su bardağı su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kiraz saplarını suyun içinde, 12 saat bekletin. 15 an kaynattıktan sonra, 30 zaman soğutun ve süzün. Günde 3 sefer, sabahleyin saat 10:00, meridyen düzlemi 15:00 ve akşam 21:00′ üstelik birer çay bardağı içilir. Kür, en fazla 14 devir uygulanır. Çabuk önemsizleşmek amacıyla, önerilen miktarla ve dozlar, kesinlikle aşılmamalıdır.

Kimlik lüzum yolları enfeksiyonlarına bol mevrut bitki hacet yolları enfeksiyonları kıç ve düşünce şişliğine nebati hal gereklilik söktürücü nebat demar sertliğini giderici bitki kiraz sapının yararları kiraz sapı ile zayıflama ömer osman korkmaz zayıflama ömer osman korkmaz

Yoruma kapalı.