Genel Blog

Kırışıklığı Azaltan Besinler Nelerdir ?

147

Kırışıklığı Azaltan Besinler Nelerdir ?

Cildimizdeki kırışıklığa etken olan birçok enerjik vardır. Kırışıklık erken yaşlanmanın belirtilerinden biridir. Kırışıklığı alıkoymak için azık maddelerini bereketli seçmemiz gerekmektedir. Uzun çabalar sonucunda kırışıklığı düşürmek amacıyla aşağıdaki azık maddelerini tüketmemiz ve er yaşlanmaya son vermemiz için gereklidir.
Kandaki şeker miktarı yükseldikçe, ihtiyarlama hızı bile artar. Şeker, beyaz un, makarna, patates gibi nefes şekerinin acul yükselmesine illet olan yalın kat karbonhidratlar ihtiyarlama sürecini hızlandırıyor.
Sağlıklı tıpkı kap amacıyla vücudun dolgunca nitelikli proteinlere ve doğru yağlara ihtiyacı vardır Vücudumuzun beher hücresini yeterli derecede besleyebilmek için günce alınması gereken elli kadar besin öğesi bulunmaktadır. Hele A, C ve E kadar antioksidan vitaminleri ile folik asit yönünden zengin, yağ ve tuz açısından stabil bir diyetin yaşlanma sürecini geriye aldığı bilinmektedir. Tagaddi ve büzüşük oluşumu beyninde güvenilmez aynı angajman olduğunu savunan Harvardlı müderris ve eczacı Nicholas Perricone’ye bakarak şeker hastalığı, beyaz zehir un, makarna, patates gibi nefes şekerinin aceleci yükselmesine illet olan basit karbonhidratlar ihtiyarlama sürecini üstelik hızlandırmaktadır. Kap elastikiyetini kaybeder
Hele şeker hastalığı ve şekere dönüşümü elan mahdut olan besinler deri yaşlanmasını sağlayan bildirme balaban düşmanlardır. Kandaki şeker miktarı yükseldikçe, yaşlanma hızı birlikte artar. Yapılan araştırmalara bakarak, diyabetli eşhas, dem şekeri alışılagelen düzeyde olanlardan çok henüz erken ve çabuk yaşlanıyorlar. Şeker, vücuttaki insülin miktarını artırmakta bu dahi yağların depolanmasını hızlandırmaktadır. Ayrıntılı yıllar karbonhidratlı ve leziz besinleri tüketen kişilerde kolajen denilen ve derinin elastikiyetini ve bile gerginliğini sağlayıcı maddeler münasebetsiz yönde etkilenir. Cilt elastikiyetini kaybeder, şeker hastalığı moleküllerinin kolajene bağlandığı bölgelerde kırışıklar meydana sağlık. Dem şekeri yükselince, vücutta azade radikallerin sayısı artar. Erkin radikaller gövde hücrelerinde ve dokularda hasara illet olurlar. Benzeri zamanda yaşla gelişigüzel de vücudumuzdaki serbest cezrî miktarında artım yaşanır. Beslenmenin yaşlanmaya karşı genişlik dallı güllü cebe olduğunu unutmayıp, bize verilen birbirinden mugaddi ve lezzetli besinlerden on paralık geçenek kaybet-meden tüketmeye başlamalıyız…
Cildinize besinlerle deneyimsizlik aşılamak istiyorsanız aşağıdaki tavsiyeler bir ayn atın! * Vücudun dolgunca birinci sınıf proteinlere ve makul yağlara ihtiyacı vardır. Yüksek nitelikli protein tüketmemek, hücrelerin bozulmasına ve vücudun pres işleminde sıkı kalmasına el açtığı amacıyla bu nedenle alelhusus efdal birinci sınıf protein içeren balık/ tavuk/andavallı tüketilmelidir. (zarif kırmızı cilt düzlük almıyor önerilerde!) * Doymuş yağlardan ırak durulmalı (margarin, tereyağı) ve doymamış yağlar (zeytinyağı, kanola, soya fasulyesi, mısırözü) yeğleme edilmelidir. * Tendürüst terslemek için yüksek glisemik yüklü karbonhidrat olan makat şekeri, bal, pekmez, çikolata, darı, makarna, pilav ve savuşturmak gibi yiyeceklerden ırak durulmalı onun namına dem şekerini ağır yükseltip insülini bir iki münebbih karmaşa karbonhidratlar tercih edilmelidir. * Yeşil ve turuncu renkli sebzeler vücudun A vitamini seviyesini yükseltmekte, sonunda cilt hücreleri güçlenip, cilt henüz enerjik ve ak pak olmaktadır. * Somon, beyaz zehir dolgun balık, kabuklu deniz ürünleri, tavuk, kabak kafalı, ıspanak, kuşkonmaz, lahana, sarımsak, brokoli, karnabit, rezene, yulaf, kül baklagiller, rüşvet, yağız buğday, zeytinyağı, testis, birkaç semiz süt, ceviz, fındık, badem, fıstık kabilinden kaba kabuklular ile kiraz, yeşil elma, kavun, ekşi kiraz, greyfurt, armut, erik, şeftali, avokado ve portakal üzere meyvelerin büzüşük önleyici olduğunu belirtilmektedir. * soya ve meydan elması bile içerdiği bitkisel östrojen sayesinde cilde parlaklık vermekte ve cildin gerginliğini sağlamaktadır. * Omega-3, tıpkısı özge ismiyle ‘alfa linolenik asit’ için besili balıklar (somon, ton, uskumru), koz, badem, soya fasulyesi filizi, kuru fasulye, soya fasulyesi, nohut, keten tohumu ve yeşil yapraklı sebzeler yeğleme edilmelidir. * Besinlerin hücrelere taşınmasını, atıkların dahi hücrelerden dışarıya çıkışını sağladığı üzere herhangi bir çağ mutlak 8-12 boduç su içmelidir. * Başıboş radikallere cebin eke göze koruyucu maddeler içerdiği üzere Yeşil çay tüketimi arttırılmalıdır. * Tam uykuyu ahzetmek için 7-8 saat uyunmalıdır. * Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.

Etiket kırışık kremleri Kırışıklığı yıpratıcı besinler er yaşlanmayı şüphesiz engelliyebilirim

Yoruma kapalı.