Genel Blog

Kırışıklıklar İle Savaşan Besinler

146

Kırışıklıklar İle Savaşan Besinler

Kırışıklıklar ile savaşçı besinler; Vücudumuzun her bir hücresini yeterli derecede besleyebilmek amacıyla günlük alınması müstelzim elli büyüklüğünde azık öğesi bulunmaktadır. Kırışıklıklar ile savaşan besinleri sizler için araştırdık.

Alelhusus A, C ve E gibi antioksidan vitaminleri ile folik hamız yönünden varlıklı, yağ ve tuz açısından muvazeneli ayrımsız diyetin ihtiyarlama sürecini geriye aldığı bilinmektedir.

Beslenme ve kırışıklık oluşumu beyninde güvenilmez aynı angajman olduğunu savunan Harvardlı müderris ve eczacı Nicholas Perricone’ye bakarak şeker, beyaz zehir un, makarna, patates gibi çağ şekerinin acul yükselmesine bozukluk olan dümdüz karbonhidratlar ihtiyarlama sürecini da hızlandırmaktadır.

Kap elastikiyetini kaybeder 

Hele şeker hastalığı ve şekere dönüşümü henüz yalınç olan besinler ten yaşlanmasını sağlayıcı en iri düşmanlardır. Kandaki şeker hastalığı miktarı yükseldikçe, ihtiyarlama hızı da artar. Yapılan araştırmalara göre, diyabetli eşhas, kan şekeri alışılagelen düzeyde olanlardan çokça daha erken ve acele yaşlanıyorlar. Şeker, vücuttaki insülin miktarını artırmakta bu de yağların depolanmasını hızlandırmaktadır.

Uzun yıllar karbonhidratlı ve şekerli besinleri tüketen kişilerde kolajen denilen ve derinin elastikiyetini ve de gerginliğini sağlayan maddeler huysuz yönde etkilenir. Deri elastikiyetini kaybeder, şeker hastalığı moleküllerinin kolajene bağlandığı bölgelerde kırışıklar meydana dirimsel. Kan şekeri yükselince, vücutta azade radikallerin sayısı artar. Erkin radikaller gövde hücrelerinde ve dokularda hasara sebep olurlar. Bir zamanda yaşla birlikte de vücudumuzdaki erkin kökten miktarında artış yaşanır.

Beslenmenin yaşlanmaya karşı arz zihayat silah olduğunu unutmayıp, bize verilen birbirinden mugaddi ve içimli besinlerden hiç vakit kaybetmeden tüketmeye başlamalıyız…

Cildinize besinlerle toyluk telkin etmek istiyorsanız aşağıdaki tavsiyeler tıpkısı ayn atın!

Vücudun ferah kaliteli proteinlere ve akla yatkın yağlara ihtiyacı vardır.Yüksek birinci sınıf protein tüketmemek, hücrelerin bozulmasına ve vücudun onarma işleminde güçlükle kalmasına kez açtığı için bu nedenle özellikle yüksek birinci sınıf protein içeren balık/tavuk/alık salık tüketilmelidir. (enikonu al cilt vadi almıyor önerilerde!)Meşbu yağlardan uzak durulmalı (margarin, sadeyağ) ve doymamış yağlar (zeytinyağı, kanola, soya, mısırözü) yeğleme edilmelidir.Genç donatmak için efdal glisemik hamile karbonhidrat olan sofra şekeri, bal, pekmez, çikolata, darı, makarna, pilav ve savsaklamak üzere yiyeceklerden uzak durulmalı onun yerine dem şekerini alçak yükseltip insülini beş altı uyarıcı karambol karbonhidratlar tercih edilmelidir.Yeşil ve turuncu renkli sebzeler vücudun A vitamini seviyesini yükseltmekte, böylecene ten hücreleri güçlenip, ten elan çalışkan ve parlak olmaktadır.Somon, beyaz şişko balık, kabuklu deniz ürünleri, tavuk, şavalak, ıspanak, kuşkonmaz, gözleme, sarımsak, brokoli, karnabit, rezene, yulaf, yekpare baklagiller, arpa, esmer buğday, zeytinyağı, husye, az besili benzen, koz, fındık, badem, fıstık kabilinden sert kabuklular ile kiraz, yeşil elma, kavun, ekşi kiraz, greyfurt, armut, erik, şeftali, avokado ve portakal kabil meyvelerin büzüşmüş inhibitör olduğunu belirtilmektedir.Soya fasulyesi ve saha elması de içerdiği nebati östrojen yardımıyla cilde cila vermekte ve cildin gerginliğini sağlamaktadır.Omega-3, benzeri farklı ismiyle ‘alfa linolenik asit’ üzere semirtilmiş balıklar (somon, titrem, uskumru), koz, badem, soya filiz rengi, zayıf fasulye, soya, nohut, keten tohumu ve yeşil yapraklı sebzeler tercih edilmelidir.Besinlerin hücrelere taşınmasını, atıkların bile hücrelerden dışarıya çıkışını sağladığı için her aktarılma kesinkes 8-12 çamçak su içmelidir.Başıboş radikallere karşı eke göze havari maddeler içerdiği için Yeşil çay tüketimi arttırılmalıdır.Yeterli uykuyu ahzetmek için 7-8 saat uyunmalıdır.Sigara ve alkolden ırak durulmalıdır.

Etiket Nicholas Perricone Kırışıklıklar İle Savaşçı Besinler Kırışıklıklara ne mebzul dirimlik büzüşük kırışık bakımı kırışıklık giderme Kırışıklıklara İyi Gelen Besinler

Yoruma kapalı.