Genel Blog

Kırışıklıkları Önleyen Besinler

134

Kırışıklıkları Önleyen Besinler

Acun, şimdilerde hususi aynı tagaddi tarzının gelişmemiş sürede cildi gerginleştirdiğini ve pürüzsüzleştirdiğini konuşuyor. Temel tez şu: “Yüzünüzü gerginleştirmek için ihtiyacınız olan seçkin öz buzdolabınızda!”
Dilden dile, dinleyerek kulağa yayılan bu mucizevi diyetin kaşifi Harvard’lı Profesör ve Eczacı Nicholas Perricone… Perricone’nin kendisi de yıllardır şekerden uzak duruyor. Zira şeker molekülleri, kollajen lifleriyle birleşip onları sertleştirerek esnekliklerinin kaybolmasına sefer açıyor. Bu birlikte kırışıklıkların oluşumuna neden oluyor.
Kırışıklıkların engellenmesi amacıyla ise Perricone, taze meyve, semirtilmiş cilt ve sebzenin yeşil ışığından feyizlenmek gerektiğinin altını çiziyor. İşte şimdi tam, herkesin nikbet ettiği alıcı sorular var. Anti-aging diyeti hangi esas şartlarda önem kazanıyor? Beslenme ve yaşlılık arasındaki bağlantı elbette kurulabilir? Ve hangi besinler gençleştiriyor, hangilerinden uzak durmak gerekiyor?
Perricone’ye göre kollajen liflerinin sertleşmesi öncelikle erkin radikaller sebebiyle engelleniyor. Herhangi Bir ne büyüklüğünde üzeri enzimler ve amino asitlerden öz bağışıklık sistemini oluştursa bile gene üstelik bunu ihdas etmek amacıyla akıllıcasına besinlere ve formlara gerekseme duyuyor.

Esansiyel yağ hücreleri; proteinler
Nicholas Perricone, beslenme ve kırışık oluşumu arasında güvenilmez aynı bağlantı olduğunu düşünüyor. Teorisi ise şöyle: “İnsanlar tek taraflı besleniyor. Ötede karbonhidrat yaşlandırıyor. Makarna, patates ve ekmekten alınan çok karbonhidrat ciltte tahrişe hastalık oluyor. Özellikle haddinden fazla acele kana müdahil ve sonunda ensülinin artmasına illet olan karbonhidratlar tehlikeli… Bu tepki yağ yakımını bloke ediyor. Nedeniyle karbonhidrat kana hangi büyüklüğünde yavaş karışırsa, ciltte bile o kadar bir iki hasar meydana geliyor. Canlı tevakkuf etmek amacıyla ensülinin alçak ve kesintisiz alımı yiyecek.”
Bir Nice güç bile protein alımında ülkü yaşıyor. Oysaki protein vazgeçilemez. Zira vücutta teker tekerlek aminoasitlere dönüşüyor. O dahi kolajen liflerini, esnek lifleri ve hormonları oluşturuyor. Ayrıca proteinler metabolizmayı harekete geçiriyor. Perricone, günde üç sefer kategorik alınması müstelzim azık maddeleri arasından intihap yapmayı birlikte cins kılıyor. Ve günde üç litre suyu birlikte asla ihmal etmemek gerektiğini belirtiyor. Perricone’ye göre cildi gençleştirmek üzere tüketilmesi müstelzim besinler şunlar:
Soya Fasulyesi filiz rengi: Vücudun öz hormonları kadar etken. Cildi dolduruyor ve gerginliğini sağlıyor.
Ispanak, gözleme: B vitamini ilişki dokusunun sıkılığını destekliyor, selüliti önlüyor.
Yeşil çay: Başıboş radikallere karşı yüce hücre havari maddeler içeriyor ve böylecene yaşlılığın aracısız hücrelerde durdurulmasını sağlıyor.
Su: Hücrelerin ve rabıt dokularının dolgu ve bindi gereksinimini karşılıyor. Besinlerin hücrelere taşınmasını, atıkların üstelik hücrelerden çıkışını sağlıyor.
Katışıksız ve ringa balığı: Perricone’ye göre vücudun ivedi ihtiyaç duyduğu amma kişi başına üretemediği doymamış yağ asitleri içeren bu balıklar, hücrelerdeki yaşlılık sürecini yavaşlatarak Anti-aging’üstelik açacak görevi görüyor.
Sarmısak: Bileşimindeki allizin maddesi koku dolaşımını harekete geçirerek cildi arındırıyor. Sonunda cilt sağlıklı bire bir renge kavuşuyor.
Tavuk: Vücudun görk hormonları sunmak için gerekseme duyduğu yüksek değerde protein içeriyor. Ayrıca kolajen üretimini ve bandaj dokusundaki liflerin yenilenmesini destekliyor.
Zeytinyağı: Antipatik preslenmiş havadan metin dirim için tıpkı olan bu yağ, erken yaşlanma ve kırışıklıklar amacıyla mükemmel bir silah. Doymamış yağ asitleri hücreleri tehlikelerden koruyor.
Testis ve benzin: Dikkat cazibedar şekilde “niacin” maddesi içeriyorlar. Bu B vitamini depoları hücre yenilenmesi üzere elzem kendisine tanımlanıyor.
Rezene: Perricone’ye göre haftada beş altı nöbet sofrada olmalı. Kalsiyum zengini bu ot, ciltte su depolanmasını sağlıyor ve göze yenilenmesinde fariza alıyor. Avokado: E vitamini açısından oldukça ensesi kalın. Böylece azade radikallere cebin dâhilen birlikte ağırbaşlılık ediyor.
Elma: Şeker Hastalığı ve ensülin cildi yaşlandırıyor. Buna karşın elma zaman şekerini sabitliyor ve ensülin baş aşağı çıkışını engelliyor.
Kesinlikle ırak durulması gereken yiyecekler
Margarin: Kahvaltı ve kızartma antagonist namına sofralarda meydan verdiğimiz margarindeki doymuş yağ asitleri cilt hücrelerine zarar veriyor ve vücutta yağ adına depolanıyor, elhasıl şişmanlatıyor.
Kahve: Ensülin oranını artırdığı için cilde engel veriyor. Ayrıca ruhsal gerilim hormonu kortizolü harekete geçiriyor.
Yeregeçen: Yeregeçen, muz, üzüm ve mango kadar yemiş ve göveri türleri, efdal glisemik indeksleri nedeniyle Perricone’nin yasaklı listesinde kayran alıyor. Glisemik indeks, çağ şekerinin benzeri öğünde hangi büyüklüğünde arttığını gösteriyor.
Portakal: Rastgele hangi büyüklüğünde vitamin açısından faziletli tıpkısı semere olsa birlikte şekeri yükseltmesiyle dahi biliniyor. Bu yüzden dosdoğru C vitamini alabileceğimiz meyveler elma ve limon.
Pizza: Pizzadaki karbonhidrat yağ yakımını engelliyor. Amma haftada ayrımsız nöbet yemek zarar vermiyor.
Hürriyet

Kimlik Soya Fasulyesi filizinin faydaları selüliti karşıcı bitkiler vücudun mıhsıçtı olması için ne bitkiler yenmeli? Yeşil çayın faydaları Halis ve ringa balığının faydaları Sarmısağın faydaları Zeytinyağının faydaları Husye ve sütün faydaları Rezenenin faydaları Avokadonun faydaları Elmanın faydaları ırak durulması gereken yiyecekler Margarinin zararları kahvenin zararları şeker hastalarının yememesi müstelzim meyveler proteinin faydaları

Yoruma kapalı.