Genel Blog

Kırmızı Kamyon oyuncuları kimler? Kırmızı Kamyon konusu ne? Kırmızı Kamyon oyuncu ve karakterlerin isimleri!

25

Kırmızı Kamyon oyuncuları kimler? Kırmızı Kamyon konusu ne? Kırmızı Kamyon oyuncu ve karakterlerin isimleri!

Yeni başlayan Kırmızı Kamyon dizisinin konusu ve oyuncuları merak edildi. İtfaiyecilerin hayatlarını konu bölge dizinin başrollerinde Şatafat Sevindik, Nilay Deniz ve Ushan Çakır yer almaktadır. Kırmızı Kamyon oyuncuları kimler? Kırmızı Kamyon konusu ne? Kırmızı Kamyon oyuncu ve karakterlerin isimleri haberimizde…

KIRMIZI KAMYON KONUSU NEDİR?

Kırmızı Kamyon, aksiyon ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Yönetmen koltuğunda Osman Kaya otururken senaryosunu Meriç Demiray ve Ezgi Özcan yazmaktadır. İtfaiyecilerin hayatlarını konu bölge dizinin başrollerinde Görkem Sevindik, Nilay Deniz ve Ushan Çakır yer almaktadır.

KIRMIZI KAMYON OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

UĞUR (GÖRKEM SEVİNDİK)

Unvanı başçavuş olan Uğur; cesur, gözü böylece ve merhametli bir itfaiyecidir. En yakın dostu Cem’in kız kardeşi Nilüfer’e aşık olur ve onunla evlenir. Bu evlilikten Ömrüm isimli bir kızları olur. Bir gün Uğur’un evden çıkmasının arkasında yan evde patlak veren yangın onların evine de sıçrar. Nilüfer ile Ömrüm ise alevler aralarında mahsur kalır. Ömrüm’ü kurtaran ancak tehlike sebebinden nedeniyle Nilüfer için bitmiş binaya girmesine müsade verilmeyen Uğur’un hayatı yangından sonradan adamakıllı değişir. En yakın dostu Cem dahil Nilüfer’in ailesinden cümbür cemaat bu kayıptan Uğur’u sorumlu tutar. Uğur ise bu yangının bir kundaklama sonucu çıktığındanemindir, ama kimse ona inanmaz. Derhal Uğur’un hayattaki en büyük arzusu karısını kaybettiği yangının kundakçısını bulmak ve Ömrüm’ü geri almaktır.

YONCA (NİLAY DENİZ)

İşini hep ön planda tutan Yonca, adli psikolog olarak Uğur ve Cem’in davasına atanır ve Ömrüm’ün kiminle yaşaması gerektiğine dair ayrıntılı bir egzersiz yürütmeye başlar. Bu davaya atanması genç kadının hayatını tamamen değiştirecektir.

CEM (USHAN ÇAKIR)

Teşkilatın sevilen bir diğer isimlerinden Cem’in hayatı fazla sevdiği kız kardeşinin ölümünden sonra başaşağı olur. Kız kardeşinin ölümünden en yakın arkadaşı Uğur’u sorumlu tutar ve ona karşı öfkesi büyüktür. Bu yüzden yeğeni Ömrüm’ü kendi yanında alarak onun dinç bir aile ortamında büyümesini ister. Ömrüm’ün eve gelişi ile beraber Cem’in karısı Zehra’nın çocuğu fazla sahiplenmesi Cem’i ikilemde bırakır. Bu koşul zaman zaman karısı ve kendi arasında ufak tartışmalara sebep olmaktadır.

YAVUZ (FATİH AL)

Büyük bir sigorta şirketinin Marmara Alan distribütörü olarak çalışır ama ana servetini müşterileriyle anlaşarak çıkarttığı büyük yangınlardan elde etmiştir. Az konuşan, soğuk ve mesafeli bir adam olan Yavuz’un ne karısıyla ne de oğluyla iyi ilişkileri vardır.

ZEHRA (TUĞÇE ALTUĞ)

Zehra, Cem’le büyük bir aşkla evlenmiştir. Cem’in kız kardeşinin vefatının ardındaki Ömrüm ailelerine katılır ve Zehra Ömrüm’e kendi çocuğu gibi bağlanır. Ömrüm’le kurduğu tahvil sağlığa zararlı bir hal alır, sevgisiyle ufak kızı psikolojik olarak olumsuz etkilemeye başlar. Çünkü Zehra, Ömrüm’ü babasına vermemekte kararlıdır.

TOLGA (DENİZ HAMZAOĞLU)

İstasyonun en deneyimli itfaiyecisi olan Tolga, herkes tarafından sevilen ve sayılan bir aile babasıdır. Uzun yıllardır evli olduğu karısı Ayşe, çocukları Menekşe ve Murat ile yaşıyordur.Çocuklarını her zaman koruyup kollamak ve onlara tehlikesiz bir gelecek sağlamak için tüm gücüyle çabalamıştır. Oğlunun baba mesleği olan itfaiyeciliği seçmesi kendi içinde onu ikileme düşürmüş olsa da oğluyla gurur duymaktadır. Yeni itfaiyeci atanan oğlunun kendi istasyonuna atanmasını sağlayarak içindeki tedirginliği az da olsa hafifletir.

AYŞE (ASLI ORCAN)

Tolga’nın karısı, Menekşe ve Murat’ın annesi olan Ayşe, pahalı butiklerdeki kıyafetlerin aynısını evde dikerek daha ucuza satan bir terzidir. Gözü hep yükseklerde olan Ayşe, dürüst içe aşkın karın doyurmadığını bilse de aşık olduğu Tolga’yla evlenmiştir. Oğlu Murat’a olan düşkünlüğüyle ön plana çıksa da Ayşe, Menekşe’nin kendisinin yaşayamadığı hayatı yaşaması ve zengin bir koca bulması için elinden geleni yaparken onu bu konuda çoğu kez manipüle eder.

GÖNÜL (TOPRAK SAĞLAM)

Gençliğinde varlıklı bir koca bulup sefaletten kurtulma hayalleri kuran Gönül’ün yolu bir şekilde Yavuz’la kesişir ve evlenirler. Gönül, Yavuz’un ona aşık olduğunu düşünse de Yavuz aslında sadece Gönül’e sahip çıkmıştır. Üniversiteye gitmemesine rağmen, kendisine çok yatırım yapan ve kendisini fazla geliştiren Gönül, yardımseverliğiyle de çevresindeki saygınlığını artırmıştır. Oğluna çok düşkün olan Gönül’ün onunla ilgili çok büyük bir sırrı vardır.

MENEKŞE (SÜMEYYE AYDOĞAN)

Tolga ve Ayşe’nin kızı Menekşe, iyi kalpli ve capcanlı bir kızdır. Babasına ve ağabeyine fazla düşkün olan Menekşe’nin sürekli hayatına müdahale eden annesiyle daha çekişmeli bir ilişkisi vardır. Üniversitede Fizik Çare ve Rehabilitasyon bölümünü birincilikle tüketen ve Ayşe bir uçtan bir uca birincil işini bulan Menekşe, annesinin mahallesinden arkadaşı Gönül’ün oğlu Furkan’ın tedavisini üstlenir. İlk ve tek aşkı İlker’le yaşadığı ilişkiyi fazla sevdiği ve ast olduğu ağabeyi Murat dahil herkesten gizleyen Menekşe’nin hayatı yeni işiyle beraber adamakıllı değişir.

İLKER (BURAK BERKAY AKGÜL)

Ekibin genç üyelerinden olan İlker, babasını demin beş yaşındayken trafik kazasında kaybedince annesiyle beraber en büyük desteği Tolga ve Ayşe’den görür. Bu yüzden İlker’in Tolga’ya olan sevgisi bambaşkadır. İlker’in en büyük gerçek dışı Tolga’nın kızı Menekşe ile mutlu bir yuva kurmaktır ama Tolga’dan çekindikleri için ikili aşklarını şimdilik çaktırmadan yaşar.

BEDRİ (TİMUR ÖLKEBAŞ)

Beş çocuk babası, tipik bir Karadenizli olan Bedri, istasyonun en renkli karakterlerinden biridir. Bedri, ailesine ve çocuklarına çok düşkün olmakla beraber bununla birlikte karısına da ilk günkü gibi aşıktır. Çocukları kimi zaman cümbür cemaat için birer bela olsa da onlar için de yapamayacağı hiçbir şey yoktur. En büyük gerçek dışı onların geleceğine yatırım yapabilmektir.

MURAT (GÜRBERK POLAT)

Çocukluğundan beri babasına hayran olan Murat, defalarca onun gibi itfaiyeci edinmek istemiştir. Bu konuda babasının negatif tepkisiyle karşılaşsa da o kafasına koyduğunu yapar ve itfaiyeci olur. Annesi Ayşe ve kız kardeşi Menekşe’yle iyi ilişkileri olan Murat’ın en büyük arzusu ise meslekte babasına kendisini ispatlamaktır.

FURKAN (EFEKAN CAN)

Yavuz ve Gönül’ün tek oğlu olan Furkan, annesi kadar çok sevilse de babasıyla hiçbir vakit iyi bir ilişkisi olmamıştır. Yavuz’un koşullu ve mesafeli sevgisinden çok yaralanan Furkan, iyi biri olmasına karşın zengin duyarsızlığına sahiptir. Geçirdiği motor kazası sonucu bacağı sakatlanan Furkan, sakatlığı vesilesiyle Menekşe ile tanışır. Furkan’ın tedavisi için işe alınan Menekşe, kazanın peşinde Furkan’ın tek arkadaşı haline kazanç.

HAZAN (MELİSA AKMAN)

Bekar bir anne olan Hazan, itfaiye istasyonundaki nöbetçi paramedik ekibinin en eski üyesidir. Genç yaşında büyük aşkla evlendiği kocasının hiç beklemediği biri çıkması sonucu boşanır ve çocuğuyla kimsesiz kalır. Hazan, eski eşinden hiçbir yardım görmeden analık, ev ve mesai üçgeninde mekik dokur. İçten içe Uğur’a büyük bir ilgisi olsa da bu durumun farkında olan Uğur onu kırmamak ve umut vermemek için elinden geleni yapar.

ABDO (UĞUR ARDA BAŞKAN)

Cüssesi ve sert görünüşünün tersine çocuksu, saf ve alıngan kalpli biri olan Abdülkerim, yardımseverliği ile ön plana meydana çıkan ve istasyonda cümbür cemaat tarafından çok sevilen bir itfaiyecidir. En büyük hayali sevdiği kadınla mutlu bir yuva ayarlamak olan Abdülkerim, Hazan’a aleyhinde platonik bir aşk beslese de Hazan’ın onu kardeşi olarak görmesi sonucu ilgisi karşılıksız kalır.

HALİL (BÜLENT ERGÜN)

KIRMIZI KAMYON NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Kırmızı Kamyon dizisi her hafta Çarşamba günü saat 20:00 ‘da Show TV’de yayınlanacak.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Kamyon 2. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kırmızı Kamyon son bölümde neler oldu? Kırmızı Kamyon yeni bölümde neler olacak? başlıklı makalemizde kırmızı kamyon, kırmızı kamyon oyuncuları ve show tv hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.