Genel Blog

Kırmızı Oda Miço Mehmet kimdir? Kırmızı Oda Miço Mehmet gerçek adı ne? Kim canlandırıyor?

5.135

Kırmızı Oda Miço Mehmet kimdir? Kırmızı Oda Miço Mehmet gerçek adı ne? Kim canlandırıyor?

Kırmızı Oda dizisi Miço kimdir, hakiki ismi ne? Miço karakterini kim canlandırıyor? Ayrıntı haberimizde.

KIRMIZI ODA MİÇO KİMDİR?

Kırmızı Oda dizisinde Miço Mehmed, Sadi’nin en yakın arkadaşıdır. Miço karakteri, Kırmızı Oda dizisi seyircileri kadar merak edilmeye başlandı. Miço Mehmet Sadi’ye yardımcı, Sadi’ye muavin olan bir gençtir.

KIRMIZI ODA SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Kırmızı Oda’nın 29. Bölümünde; Kumru (Aslıhan Gürbüz), üvey babası Servet’in kaybından sonra annesiyle yüzleşmeye karar verir. Nazlı (Pınar Deniz) kendi kendini sürüklediği çıkmazdan, Recai’yi geride bırakarak kurtulur. Sadi (Erkan Petekkaya), yeraltı dünyasına nasıl girdiğini ve Miço’nun başına gelenleri Doktor Hanım’la paylaşır.

KIRMIZI ODA SADİ KİM?

Kırmızı Oda dizisinde Sadi karakteri yaşam hikayesi ile uyarı çekmekte. Kırmızı Oda Sadi karakterine Erkan Petekkaya yaşam vermekte.

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

Erkan Petekkaya (d. 11 Aralık 1970, Elazığ), Türk oyuncudur. Diyarbakırlı olmasına karşın Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı şampiyon Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Layık, Japon Gelin ve Taştan Yürek projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D’de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında namzet gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv’de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı varlıklı bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Kasırga adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar’ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008’de 19. bölümünün ardındaki son verilmiştir. Petekkaya tekrar 2008’de diğer bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding’de idareci olan “Galip”‘i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Böylece Bir Geçer Süre ancak adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide zalim bir kişiliği olan ama daha sonraları yaptıklarından vicdan azabı duymuş bir babayı oynamıştır.

Yoruma kapalı.