Genel Blog

Kırmızı Oda Nihal kimdir, gerçek hikayesi ne? Esra Ronabar kaç yaşında?

47

Kırmızı Oda Nihal kimdir, gerçek hikayesi ne? Esra Ronabar kaç yaşında?

Kırmızı Oda dizisinde son haftalarda yeni bir yaşam hikayesi anlatılıyor. Galibiyet ve Nihal’in hayatının anlatıldığı dizinin yeni bölümleri merakla araştırılıyor. Peki fakat Kırmızı Oda Nihal kimdir, kaç yaşında? 

Kırmızı Oda Nihal kimdir, hikayesi ne?

Kırmızı Oda Nihal, Esra Ronabar göre canlandırılıyor. 

1978 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya geldi. Bir ikizi olan Ronabar, üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nü kazandı. Ancak eğitimini yarıda bırakarak aynı okulun Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne geçiş yaptı ve buradan mezun oldu.

Ankara Sanat Tiyatrosu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nda sahne aldı. 2006 yılında benzer okuldan mezun olduğu ve aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları kadrosundan iş arkadaşı olan Uzlaşma Falay ile evlendi. 2009 yılında oğlu Rüzgar Mavi’yi kucağına aldı.

Kamera karşısına ilk önce 1998 yapımı Alın Yazısı Ayırsa Bile adlı diziyle merhaba dedi. Uçurum dizisindeki rolüyle şöhreti elde etti.

 

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Oda Vahit kimdir, gerçek adı, hikayesi nedir? Uğur Yücel kaç yaşında, nereli? başlıklı makalemizde kırmızı oda vahit, kırmızı oda vahit bey ve kırmızı oda vahit karahanoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.