Genel Blog

Kırmızı Oda Vahit kimdir, gerçek adı, hikayesi nedir? Uğur Yücel kaç yaşında, nereli?

37

Kırmızı Oda Vahit kimdir, gerçek adı, hikayesi nedir? Uğur Yücel kaç yaşında, nereli?

Kırmızı Oda dizisinde Galibiyet’in babasını canlandıran Vahit karakteri hayat hikayesiyle ilgi odağı oldu. Zafer’in Hekim Bayan’la seanslarında bahsettiği Vahit Bey, artan bir şekilde içine kapanınca Zafer babası için endişelenip Hekim Hanım’la görüşmesini sağladı. Peki lakin Kırmızı Oda Vahit kimdir?

Kırmızı Oda Vahit reel hikayesi nedir?

Kırmızı Oda’da Vahit’e Uğur Yücel hayat veriyor. Hekim Bayan, Vahit Bey’deki davranış değişikliğini sorgularken, baba-oğul arasındaki çatışmanın hakiki nedenini de anlamaya çalışacak. Vahit’in kendisi ve ailesi hakkında anlatacakları Doktor Hanım’ı hayli şaşırtacak.

Uğur Yücel kimdir?

Kırmızı Oda Vahit’e yaşam veren Uğur Yücel 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Vanlıdır.kaynak belirtilmeli İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi ve 1977 yılında tek karakter bir gösteriyle oyunculuk kariyerine başladı. 1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde değişik oyunlarda oynadı. Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey (1987) adlı filmlerdeki rolleri ile büyük çapta alkış topladı.

Bunların dışında, Sezen Aksu ve Müjde Ar ile ayrı ayrı sahne şovları yaptı.

Televizyonda, Aziz Ahmet, Karanlıkta Koşanlar, Akşam Karanlığı ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar’ın tamamını ve Alacakaranlık’ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit’in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık’ın yazımına da katkıda bulundu.Arabesk’le, ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, Muhsin Bey’le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Tezgâhtar Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülünü aldı. Gemide ve Laleli’de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. Yönettiği birincil film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Devamlılık, En İyi Yönetmen ödülleri dâhil 11 ödül aldı. 2007 yılında sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaştığı Hayatımın Kadınısın adlı filmi çekti. 2008 yılında Türkiye’de bir birincil olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinin yönetmeni oldu, lakin proje uzun ömürlü olmadı. 2008 – 2010 yılları aralarında yayınlanmış olan Canım Ailem adlı TV dizisinde başrol oynamıştır. Kendi yönettiği Ejder Kapanı adlı sinema filminde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Oyuncu 2013 yılında Aramızda Kalsın adlı dizide Bahattin karakterini canlandırdı. 2017 yılında İçerde adlı dizide Kudret Sönmez karakterini canlandırdı.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Oda Emre kimdir, gerçek adı ne? Kırmızı Oda Emre öldü mü? başlıklı makalemizde kırmızı oda emre, kırmızı oda emre cemre çıkıyor sadi ve kırmızı oda emre çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.