Genel Blog

Kırmızı Oda Zafer kimdir, gerçek hikayesi nedir? Yiğit Özşener kaç yaşında?

23

Kırmızı Oda Zafer kimdir, gerçek hikayesi nedir? Yiğit Özşener kaç yaşında?

Kırmızı Oda dizisinde Galibiyet Karahanlı karakterini Yiğit Özşener canlandırıyor. İzleyiciler TV8’in sevilen dizisi Kırmızı Oda’da Başarı’in kim olduğunu araştırıyor. İşte Kırmızı Oda’nın Başarı’i Yiğit Özşener ile ilgili bilgiler…

Kırmızı Oda Zafer kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Başarı’e yaşam veren Yiğit Özşener, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 1997-1999 yılları arasında Koç Üniversitesinde İşletme master’ı yaptı. 1994 yılında Studio Oyuncuları Topluluğu’nda eğitim almaya başladı ve 2001 yılına değin aynı yerde farklı alanlara yönlendirilmiş oyunlarda yer aldı. 1995’te Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği “Gergedanlaşma” ile profesyonel olarak oyunculuğa başladı. Bu oyunla, Bulgaristan ve Makedonya’da gerçekleştirilen festivallere katıldı. Gerisinde sırasıyla Harold Pinter’in yazdığı “Gitgel Dolap”, Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği “Oyuncu” gibi oyunlarda yer aldı. 2000 yılında Delphi’de gerçekleştirilen 10. Antik Oyunlar Festivali’nde, Thedoros Terzopoulos’un yönettiği “Herakles” üçlemesinde oynadı. 2001 yılında Studio Oyuncuları’nın “Gergedanlaşma” oyununda tekrar yer aldı. 2006 yılı Dünya Tiyatro Olimpiyatları bünyesinde Türk-Yunan ortak yapımı Thedoros Terzopoulos yönetiminde Persler projesinde oyunculuk yaptı. 2008-2009 sezonunda Kerem Kurdoğlu’nun Kafka’nın “Dava”sından yola çıkarak yazdığı “İstanbul’da Bir Dava” adlı oyunda oynadı. 2009 yılında her tarafta Studio Oyuncuları ile çalışmaya başladı ve Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği Evridike’nin Çığlığı’nda oyunculuk yaptı. Tiyatro dışında sinema ve TV filmleri ve dizilerinde oynadı. ÇASOD üyesi olan ressam, bununla birlikte seslendirme yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ramo final yapıyor? 16 Nisan 2021 Ramo neden final yaptı? Ramo 40. bölüm final bölüm izle! başlıklı makalemizde ramo, ramo final ve ramo final bölümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.