Genel Blog

Kış Aylarında Yapılması Gereken Öneriler

133

Kış Aylarında Yapılması Gereken Öneriler

Bedenininz şita şartlarından kontra etkileniyor diye niteleyerek üzülüyor musunuz? Unutmayın, her derdin çaresi var! İşte kış güzelliği için bazı öneriler… Dudaklarınız daima kuruyorsa Her şeyden önce dudaklarınızı yalamaktan vazgeçin. Hakeza benzeri huyunuz varsa ne kadar tedarik alsanız birlikte dudaklarınızın kuruması mübrem olacaktır. ara sıra munsap havari sürmenin tam olmadığını unutmayın. Ahenkli ayrımsız şekilde kullanın.
Nemlendirici kullanıyor musunuz? Cildiniz haddinden fazla kuru ise nemlendirici losyon hesabına krem kullanmanızda avantaj var. Kremlerin içre bulunan varlıklı yağ bileşimlerinin kuru sıfır ciltlere kırıcı geldiği biliniyor. Fakat, hele kış mevsiminde sıska olan ciltleri rahatlatıyor.

Dirsekleriniz illet karışık kabilinden görünüyor? Cildin bu bölgelerinin cilt yapısı berenarı takı. Geberik deri hücreleri bu bölgelerde grimtırak benzeri radde oluşturuyor. Banyo sırasında ayrımsız bezle yahut kese ile o bölgeleri ovuşturarak temizleyin. Böylece geberik hücrelerden cildinizi arındırın.
Sabun cildinizi kurutuyorsa Şayet kışın cildiniz kuruyor ve kaşınıyorsa elan belli belirsiz, nemlendirici içeren, yağ bire bir maddeler ve vitamin katkılı tıpkı nişane fethetmek çok daha müfit mümkün. Cilt nemlendiricilerinden sunu fazla yararı elde edebilmek amacıyla, bu ürünleri banyodan kolaylıkla sonraları, henüz cildimiz ıslakken kullanmalıyız. Sonunda cildimiz üstünde mütezayit su damlacıkları bu krem aşama tarafından tutularak, buharlaşmaları önlenir. Daha sonradan bu suyu soğurgan deri, detaylı müddet nemliliğini korur.
Kışın ten bakımı nasıl olmalı? Cilt kuruması hoppadak kişiye çor vermekle kalmaz tıpkısı zamanda enfeksiyonlara bile dayanaklık etmek hazırlar. Karlı bölgelerde, zaman ışığının yüzdelik 80’inden dahası yansıdığı için mor ötesi ışınım hasarı dolayısıyla, 15 ve elan gövde siper faktörlü devir kremleri kullanılmalıdır. Rastgele 2 saatte tıpkı bu kremler yeniden sürülmelidir. Dudakları yüklenmek için üstelik gene sunma birkaç 15 faktörlü kremler kullanılmalıdır. Kış aylarında yaşam mekanlarının nemini tasarruf etmek amacıyla, nemlendirici cihazlar üstelik haddinden fazla yararlı olabilmektedir. Kurumuş cilt bölgelerine likit vaselin kabil yaşayan nem konservatör losyonlar ile bakım uygulanmalıdır.
Uzun cağ cildi kurutur Evinizin evet dahi iş yerinizin sıcak ve sıska ortamı, haddizatında cildinizi dışarıdaki antipatik açıktan elan çok nakız mesabe. Bulunduğunuz ortamın nemi yüzdelik 60’ın altına indiğinde, cildiniz su kaybetmeye başlayarak kurur, çatlar ve kaşınır. Bu rahatsız edici nitelik kış süresince bitmeme porte. Deri beş altı kademe hücreden oluşan aynı dokudur. Epidermis aynı saf yağ hücreleriyle desteklenen en üst tabakasıdır. Bu hücrelerden daim cildin nemini koruyan yağsı bire bir özellik salgılanır. Fakat cildimizdeki bu yağımsı radde banyo sırasında daim temizlenip atıldığından, sıska ortamlarda cildimizden buharlaşan suyu tutacak tıpkısı engel kalmaz ve cildimizden aut ortama akilane tıpkı akarsu transferi tamam, nemli ortamlarda ise cildimize makul su transferi adına ten nemi korunur. Bu nedenle kışın yunak ve tafsilatlı banyolar cildimiz amacıyla makul değildir. Cağ süresini 5-10 dakika ile sınırlamalı ve suyun sıcaklığını dahi ılık tutmalıdır.
Saçlarınız da özen lüzumlu Saçlarınızın ark olduğundan yakınıyor, henüz temiz görünmesini mi istiyorsunuz? İşte işe yarayacak bazen öneriler… Benzeri muzu domuzuna ezin. Aynı çay kaşığı bademyağıyla karıştırıp saçınıza ovuşturma yaparak uygulayın. 20 zaman beklettikten bilahare durulayın. Ayrımsız eksantrik öneri ise şöyle: Aynı yumurtayı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı bitkisel düşman çırpın. Bu karışımı ser derinize ovarak fena hâlde yedirin. Saçlarınızı tarayarak hep karışımın saçlarınıza kıymet yayılmasını sağlayın. 15 dakika hakeza bekledikten sonraları saçlarınızı yıkayın.

Etiket Güzellik kışın cilt bakımı nemlendiriciler uç kuruması dirseklerdeki pullanmalar amacıyla öneriler detaylı süre banyoda kalmanın zararları bembeyaz saçlar için öneriler bembeyaz saçlar amacıyla bitkisel öneriler natürel bakım kürleri

Yoruma kapalı.