Genel Blog

Kış Mevsiminde Alınacak Önlemler

150

Kış Mevsiminde Alınacak Önlemler

Antipatik ve rüzgarlı gelgel, cildin daha fazla kurumasına bozukluk oluyor. Gövde kuruluğu ise kaşıntıya bozukluk olabiliyor. Uzmanlar, nemlendirici kullanmayı ve artağan akarsu içmeyi öneriyor…
Itici gelgel ve iklimleme cihazı ile ısınan bağlı ortamlar cildin kurumasına neden oluyor. Eğin kuruluğu ise kaşıntıya illet olabiliyor. Uzmanlar bu yüzden ten bakımına havaların birden mübayenet gösterdiği zamanlarda elan aşkın özen edilmesini tavsiye mektubu ediyor. Ancak kap bakımı yaparken abartıya kaçmamak gerekiyor.
Cilt bakımı deyince akla pahalı kozmetik mahsulat geldiğini söyleyen Küçük Asya Esenlik Merkezi’nden Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akış, para harcamadan, bayağı yöntemlerle de cildin korunabileceğini belirtti. Dr. Atak, ”Cilt bakımında sunma eke hatayı deri tipi ve özellikleri belirlenmeden iz kullanılması oluşturuyor” ifadesini kullandı.

GÜNEŞ KREMİ KULLANIN
Deri bakımında akıllıcasına bilinen haddinden fazla sayıda yanlışın olduğunu ifade ede Dr. Akın, ”Örneğin tarih havari kremlerin yaz ve kış kullanılmasını tavsiye mektubu ediyorum. Zira ultraviyole ışınları derinin haricî yaşlanmasına neden oluyor. Bu nedenle yaş kış temelli adına mor ötesi ışınların yarattığı hasardan korunmak için bu kremleri dercetmek gerekiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.
HER YAŞTA SU İÇİN
Suyun ten bakımındaki önemine değinen Dr. Akın, ”Cildin gönen ihtiyacı seçkin yaşta önemli. Bu nedenle her bölüm sunma beş altı 2,5- 3 litre su tüketimi dimdik bire bir ten bakımında makro azamet üstleniyor” şeklinde konuştu.
HİNDİSTAN CEVİZİNE DİKKAT
Hindistan cevizi yağının yüzdelik yağız bekçi gelişimine hastalık olduğunu anlatan Dr. Figen Akış, ”Siyah noktaların artmasını engellemek üzere doktora başvurulmasının önemini vurguladı.”
JEL Mİ YOKSA KREM Mİ HENÜZ İYİ?
Cildin hep deri tipine uyun aynı arıtma ürünü ile temizlenmesini kaynak fail Dr. Akın, şu önerilerde bulundu: ”Yağlı ciltlerde jel formu, zayıf ciltlerde krem formu mahsulat tercih edilmeli. İleri yaşlarda, zahir deri hassasiyeti yoksa, genelde soyucu özelliği henüz yıldızlı olan hidroksi asit (AHA) veya retinoid içeren mahsulat yeğleme edilmeli. Hoppadak su ve sabun ile yapılan deri temizliği cildi kurutur” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Ten temizliğinden sonra cilt tipine uygun bir nemlendiricinin hep uygulanmasının müfit olacağını aktaran Dr. Akış, ”Esnek, dolgunca nemlendirilmiş bire bir cilt elan sıkıntısız ve parlaktır. Ten bakımı üzere kullanılacak ürünleri seçmeden ilk kişisel deri özelliklerinin belirlenmesi önem taşıyor” ifadesini kullandı.
PARFÜMLÜ ÜRÜNLER
Piyasada bir nice işaret ve ürünün bulunduğunu aktaran Dr. Figen Akış, parfüm ıtri ürünlerin alerjiye bozukluk olabileceğini belirtti.
Dr. Atak, ”Yüz ve cisim bakımında geçer parfüm içeren ürünler, cağ yağları, nemlendirici, şampuanlar ve sair kozmetik ürünlerde geçer katıksız yağlar, ürünlerin içeriğinde bulunan metaller, yardımcı kendisine mergup lanolin, PABA ve türevleri, propilen glikol kabil maddeler alerjik kontakt dermatite bozukluk cins. Bu yüzden doktora danışmadan kap bakımı ürünleri kullanmayın” dedi.

Kimlik kışın sıra kremlerinin kullanılması kışın alınacak önlemler şita mevsiminde alınması müstelzim önlemler kışın ne üzere önlemler alınmalı kış aylarında alınacak önlemler Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın Küçük Asya Keyif Merkezi kap kuruluğu vücudun kuruması kışın alınacak önlemlerde bilirkişi önerileri Hindistan cevizinin zararları alerjiye bozukluk olan ürünler

Yoruma kapalı.