Genel Blog

Kışın Cildimizi Nasıl Koruruz?

154

Kışın Cildimizi Nasıl Koruruz?

Şita aylarında cilt rahatsızlıklarının görülme sıklığı üstelik artıyor. Rüzgar, düşük gönen, kalıntı gelgel ve vabeste ortamlarda etraflı süre ahit geçirme zorunluluğu sivilcelerin, sedef hastalığı ve tuzlu balgam kabilinden ten rahatsızlıklarının çoğalmasına sebep oluyor.
Kışın deri sağlığını bozan faktörler artıyor Cildimiz her an aut dünyayla kontak halinde olduğundan fiziki etkenlerden kırıcı oranda etkileniyor. Özellikle şita aylarında ten sağlığını tehdit fail faktörler artıyor. Kışın özellikle sevimsiz, iz ve zayıf gelgel, bağan nem, rüzgar ve asit yağmurlarına özen edilmesi gerekiyor. Bu katıksız etkenlerin yanında kışın gelmesiyle birlikte zamanımızın balaban bire bir bölümünü sınırlı ortamlarda geçirmemiz kap sağlığını damarı bozuk etkiliyor. Melatoin hormonunun güneşsiz ortamlarda henüz çok salgılanmakta antrparantez insanların şita aylarını elan stresli ve depresyona eğilimli geçirmelerine neden oluyor. Bu faktörlerin birleşmesi; akne (sivilce) ve tuzlu balgam kabilinden cilt hastalıklarının görülmesinin birlikte stresle tetiklenen sedef, vitiligo kabil önemli kap hastalıklarının da artmasına illet oluyor. Ayrıca itici havanın hastalık olduğu ten kuruluğu, cildin ihtiyarlama sürecini birlikte hızlandırıyor.

Cılız kap tipine topluluk olanlar daha dikkat etmeli Yaşlılar, dallar ve derisi arık olanlar şita mevsiminden bildirme çok etkilenen riziko faktörünü oluşturuyor. Bu aylarda havadaki nem azalırken kalorifer, soba ve klima kabil cihazlar gönen oranını henüz bile aşağıya çekiyor. Bu aşamada deri kuruluğuna sınırlanmış gelişen veya şiddetlenen kap hastalıklarının önlenmesinde nemlendiricilerin kullanılması büyük önem taşıyor. Kap temizliğinde, cildin PH değerine makul tıbbi temizlik ürünleri kullanılmalı. Halk temizliği üzere mergup sabunların, yüz temizliği amacıyla kullanılması sonuç basamak yanlıştır. Çünkü ahali derisi, yüze oranla elan kalındır, bu yüzden kap tipinize akıllıca temizleyicilerin kullanılması gerekmektedir. Günde birkaç defa duş almak, kalın sabun çekmek kap kuruluğunu zait faktörlerdendir. Hele çokça yoğun duş kayran eşhas, kap bakımlarını ihmal etmeyerek, banyodan sonra kategorik nemlendirici kullanmalıdırlar. Antrparantez cildi semiz olanlar,cildi nemle buluşturmamalı; cılız cilde erbap şahıslar da kış aylarında nemlendirici kullanmalıdırlar.
Cildinizin ihtiyacı nem Antipatik havanın cildinize yaptığı menfi etkisini köstek olmak üzere nemlendirici kremler dışında, sokağa çıkıldığında soğuktan koruyucu giysiler giyilmesi ve eldiven kullanılması faydalı peki. Evlerin nemlendirilmesi üstelik cilt nemlendirilmesi kadar koskocaman. Kalorifer peteklerinin konusunda sulanmış havlu konulması; soba kullanılıyorsa, sobanın konusunda akarsu koyulması odanın nemlendirilmesi açısından faydalı olacaktır. Günde arz az 1-1.5 litre su içilmesi da derideki gönen oranını artıracaktır. Saçların düzensiz olması ve saçlarınızın arık havayla temasından periferi saçlarınızın bere veya kapela kullanılarak korunması da müfit evet.

Etiket Deri Bakımı kışın kap bakımı kışın cilt bakımında özen edilmesi gerekenler ten rahatsızlıklarının görülme sebebleri kış aylarında ten hastalıkları ciltteki gönen ihtiyacı Zayıf kap tipine ehil olanlar henüz ilgi etmesi gerekenler? cildin yaşlanma sürecini arttıran esbap? stresin sebebleri

Yoruma kapalı.