Genel Blog

Koçovalıların evi nerede? Çukur nerede çekildi, nerede çekiliyor?

20

Koçovalıların evi nerede? Çukur nerede çekildi, nerede çekiliyor?

Çukur dizisinin nerede çekildiği her hafta izleyenler göre ilgiyle araştırılıyor. Her ne dek dizinin son bölümleri ağırlıklı olarak Afganistan‘da çekilse de, Çukur dizisi elbette Türkiye‘de çekiliyor. Yamaç Koçovalı nerede soranlar için Yanıt Afganistan olacaktır. Peki, Koçovalıların evi nerede? Çukur nerede çekildi, nerede çekiliyor?

KOÇOVALILARIN EVİ NEREDE? ÇUKUR NEREDE ÇEKİLİYOR?

Çukur dizisi adını, olayların geçtiği semt olan “Çukur” semtinden almaktadır. İstanbul‘da çekilen diziye tarafından cümbür cemaat Çukur diye bir semt arasa da, bu sadece dizide kullanılan isimdir. Çukur, İstanbul’un Balat semtinde çekilmektedir. Koçovalıların evi de İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan Balat’ta çekilmektedir. Balat İstanbul’un Fatih ilçesinde Haliç kıyısında Ayvansaray ile Fener aralarında bir semttir. Balat adı, Rumca saray anlamına gelen “Palation” kelimesinden gelmektedir, surlardaki Blaherna Sarayı’na yakınlığından ötürü semt bu adla tanınmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yasak Elma nerede çekiliyor? Yasak Elma hangi şehirde, ilçede çekiliyor? Dizi çekimleri nerede yapılıyor? başlıklı makalemizde yasak elma, yasak elma çekim yapılan mekanlar ve yasak elma mekanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.