Genel Blog

Köpük Kesme Makinası Kontrol Yazılımı

32

Köpük Kesme Makinası Kontrol Yazılımı

DigiSoft Programı 2 ya da 3 mil plotter kontrolü yapan ve plotter la eşzamanlı çalışan türünün ilk endüstriyel otomasyon programıdır.
Reklamcılık ve Dekorasyon alanında kullanılan Köpük Kesme Makinasının kontrol panelidir.
Digisoft Programını iki bölümde inceleyebiliriz.

Grafik Programı (çizim dosyalarını hazırlar).

Bu bölümde Corel Draw la çizilen ve plt (plotter file) olarak export edilen grafik dosyası kullanılır.Digisoft Programına import edilir.Import edilen dosya, Dosya Editorü nde plotter a gönderilecek ayla gelir.
Çalışma esnasında imaj nakliye ,büyülltme, değeri düşme ,sayfa ortasına oturtma gib fonksiyonlar kullanılarak birleştirme işlemi yapılır .Kullanılacak plotter ın kalem indirme ve kaldırma gibi manevraları yapmaması gerektiğinden tüm imaj tek bir image haline getirilir.Bu sayede makinanın kesime başladığı ve bittiği yerler aynı koordinat üzerinde olur.

Denetim Paneli (Makineyi kontrol eden yoklama yazılımı)

Dünyada başta profesyonel anlamda bir plotter PLC (programlanabilir lojik denetleme) kontrolsüz çalıştırılmıştır. Makinenin çalışması bilgisayar ile benzeyen zamanlıdır.Çalışma hemencecik motorların hızları arttırıp azaltılabilir. Bilgisayar ve makina aralarında bir köprü görevi gören bu program profesyonel anlamda türünün ilk örneğidir.

İndir

Bir önceki yazımız olan NTFS Undelete başlıklı makalemizde download portable ntfs undelete, file recovery ve partition recovery hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.